Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės pranešimas: „Besitęsiant skaitmeninių duomenų skandalui – klausimai Ministrui Pirmininkui“

2020 m. liepos 27 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį dėl skaitmeninių duomenų saugumo po praėjusią savaitę užlietos VĮ „Registrų centras“ serverinės, kuri iki šiol neveikia trikdydama Lietuvos įstaigų darbą.

„Praėjus savaitei po užlietų „Registrų centro“ serverių, nacionalinės sistemos vis dar neveikia. Šis incidentas parodė, kad valstybė iki šiol nėra tinkamai pasiruošusi tvarkyti skaitmeninę erdvę – nustebino ne tik galimai netinkama vieta serverių laikymui, bet ir tai, kad sistemos neturėjo atsarginių serverių, t. y. informacija buvo laikoma tik viename šaltinyje. Negana to, iššauktos ir kitų institucijų ar jų atstovų reakcijos, kad serveriai laikomi galimai netinkamose patalpose, kad nėra skiriama pinigų kopijoms archyvuoti“, – teigia Seimo narė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Parlamentarė kreipimesi Ministro Pirmininko prašo atsakyti, ar Vyriausybė ketina įvertinti situaciją tose įstaigose, kurios valdo didelį kiekį skaitmeninių duomenų, ir kaip ketina užtikrinti informacijos saugumą ir kokią pagalbą Vyriausybė skirs įstaigoms, tvarkančioms didelius kiekius skaitmeninių duomenų?

Taip pat domimasi, ar kultūros įstaigoms – muziejams, tyrimų institutams, bibliotekoms  – yra skiriama pakankamai lėšų, kad duomenys būtų saugūs?  

Galiausiai teiraujamasi, ar yra pasirūpinta rezervinėmis sistemomis, kurios užtikrintų kultūros, istorijos paveldo ir mokslo duomenų saugumą? Ar dabartinė naudojama įranga atitinka saugumo reikalavimus?

„Krizė dėl „Registrų centro“ serverių, neveikiančios e. sveikatos sistemos kelia pagrįstų klausimų, kaip valstybėje užtikrinamas skaitmeninių duomenų saugumas. Kultūros ir mokslo įstaigose vykdomi skaitmeninimo darbai, tačiau ar valstybė pasirūpina, kad atliktas darbas būtų tinkamai prižiūrimas, kad kultūros, istorinis paveldas, mokslo duomenys būtu išsaugoti? Nesinori išgirsti atvejų, kuomet dėl galimo lėšų stygiaus ar kitų priežasčių, bus neapsaugoti ne tik kasdieniniame gyvenime naudojami duomenys, bet ir istorinės atminties, kultūros dalykai“, – pažymi parlamentarė.

 

Kontaktams:

Seimo narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė

Tel. (8 5) 239 6657

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2020-07-27 13:01
   Jolanta Anskaitienė