Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Roberto Šarknicko pranešimas: „Jūs graži, mūsų Lietuvos Gražina!“

2020 m. liepos 28 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien užsidaro teatro scenos užuolaidos, šiandien mes, žiūrovų dauguma, mintyse gyvename ir išgyvename įvairius jausmus. Scena nuo šiandien tampa tuščia, lieka Jūsų kolegos, bet be Jūsų. Bet iš atminties ir širdies, ne tik išore, bet ir vidumi, mūsų graži Lietuvos žinoma teatro ir kino legenda Gražina scenoje išliks ilgai.

Gerbiamos aktorės Gražinos Balandytės vaidyba yra išskirtinė ir specifinė: žvilgsnis, pauzės, išskirtinis balsas ir kiti smulkūs vaidybos niuansai pavergdavo žiūrėti ir gyventi pamirštant visus buitinius reikalus namie, darbe.

Ji sukūrė per šimtą vaidmenų teatre ir kine, ji yra geras pavyzdys būsimiems aktoriams mokytis ieškoti „perliukų“ personažuose, reikalauti daug daugiau iš savęs, kad vaidmenyje būtų išgryninta tiesa. Tai yra aukšto lygio gerbiamos aktorės Gražinos Balandytės mokykla, pasiekiama stebint spektaklius ar žiūrint TV filmus.

Jau vaikystėje dar per juodai baltą ekraną teko matyti Jūsų sukurtus vaidmenis kine. Tuomet nelabai supratau, kas yra teatras, bet jis buvo kažkoks kitoks, neapibrėžtas, paslaptingas, bet tuo pat metu jis man atrodė, kad yra tikras. O taip. Tai Jūs mane – vaiką, įtikinote savo tiesa. Fantastika.

Sovietmečio televizorius ilgame koridoriaus gale vis sukdavo TV spektaklius per vienintelį lietuvišką LTV kanalą, rodė aukšto lygio spektaklius, kuriuose vaidino talentingų aktorių plejada: Monika Mironaitė, Audris Mečislovas Chadaravičius, Gediminas Voščikas, Irena Gerasamavičiūtė, Henrikas Kurauskas, Leonardas Zelčius, Rūta Staliliūnaitė ir daugelis kitų, kartu su Jumis, gerbiama Gražina, vaidinusių asmenybių. Tai legendinė Jūsų karta, kuri paliko didelį pėdsaką Lietuvos pasaulio teatrui.

O dabar scenos šviesos silpsta iki blankios, šiltos žvakių šviesos. Ji mus sukviečia pabūti ramybėje, pabūti be pykčių, godumų ar net džiaugsmų. Tiesiog pabūti, prisiminti ir kažką brangaus įprasminti. „Taip reikia“, – taip, ko gero, pasakytų mūsų Dievas. Pabūkime, pailsėkime ir vėl iš praeities pasisėmę geros Jūsų gyvenimo aktorystės, žmogaus mokyklos, eisime kurti Rytojaus.

Kaip sako dzūkai, „eisma pakavoc“ savo žmogų. Žinodamas Jūsų humorą, net sudėtingiausiuose gyvenimo verpetuose drįstu sakyti, kad ateisime ir mes Jūsų ,,pakavoc“, žinodami jūsų sąlygą – „jokių ašarų, kitaip jums nėra ko čia sėdėti“.

Gerai, mes taip ir padarysime, kad būtų visiems lengviau, gal net ir prasmingiau. Dėkojame Jums už prasmingas pamokas mums, žiūrovams, su paaiškinimais, kaip gyventi ir būti nors šiek tiek pozityviems!

 

Seimo narys, aktorius Robertas Šarknickas

 

Tel. (8 5) 239 6641

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-07-28 08:00
   Jolanta Anskaitienė