Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Simono Gentvilo pranešimas: „Gelbėkite klaipėdiečius nuo kamščių, atšaukdami Palangos plento apmokestinimą“

2020 m. liepos 28 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas Simonas Gentvilas kreipiasi į Vyriausybę prašydamas atšaukti Palangos plento ir dalies autostrados apmokestinimą iki tol, kol bus įvestas „E. tolingas“.

Šiais metais Jūros šventėje dalyvavo rekordiškai mažai žmonių. Tačiau Klaipėdoje buvo pasiekti rekordinio dydžio automobilių kamščiai. Nors pagrindinė to priežastis – pravažiavimui paliktas tik vienas remontuojamas Šilutės plentas – papildoma kelių apkrova susidarė dėl nuo sausio įsigaliojusio Palangos kelio ir dalies autostrados apmokestinimo. Todėl dabar vežėjai norėdami sutaupyti, renkasi važiuoti per miestą. To pasekmės – užsikimšęs miestas ir didelis užterštumas“, – sako S. Gentvilas.

Nuo šių metų sausio 1 d. Vyriausybės nutarimu Palangos plentas ir dalis autostrados tapo apmokestintas sunkiasvoriams ir lengviesiems komerciniams automobiliams. Vienos dienos kaina,  perkant internetu, lengvajam komerciniam automobiliui 6 eurai, o sunkiasvoriams – 11 eurų. Tuo metu perkant degalinėje, lengvajam komerciniam automobiliui – 8 eurai, o sunkiasvoriams – 13 eurų.

 „Kreipiuosi į premjerą ir į susisiekimo ministrą su prašymu atšaukti Palangos plento ir dalies autostrados apmokestinimą. Turime stengtis išsklaidyti automobilių srautus ne tik dėl susidarančių spūsčių, bet ir dėl oro užterštumo. Vyriausybei siūlau atšaukti šį sprendimą iki tol, kol bus įvestas „E. tolingas“ ir bus galima mokėti už nuvažiuotus kilometrus, o ne dieninius bilietus“, – teigia  parlamentaras S. Gentvilas.

Seimo narys taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad netrukus prasidėsianti Šilutės-Baltijos prospektų sankryžų rekonstrukcija pareikalaus didelės kantrybės iš vairuotojų. Uždarant esminį centrinį įvažiavimą į miestą, Klaipėdos apylanka Palanga-Šilutė plentu turi tapti prioritetinis, o laikinos nuolaidos turi būti atstatytos.

 

 

Kontaktinis asmuo:

Simonas Gentvilas

Liberalų sąjūdžio frakcijos narys,

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas

Mob. 8 698 42 168, el. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2020-07-28 10:43
   Jolanta Anskaitienė