Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių pranešimas: „Turime sudaryti sąlygas žvejams oriai pasitraukti iš verslinės žvejybos“

2020 m. liepos 31 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas Simonas Gentvilas kartu su Seimo nariais Kaziu Starkevičiumi ir Gintaru Vaičekausku užregistravo Žuvininkystės įstatymo pakeitimo projektą, kuriame numatoma pasitraukimo iš rinkos kompensavimo tvarka versline žvejyba besiverčiantiems žvejams.

„Baltijos jūroje žuvies ištekliai nuosekliai mažėja. Tuo metu jūros, ypač priekrantės akvatorijos, naudojimas vis intensyvėja. Skaičiuojama, kad priekrantėje iki 20 m gylio žvejoja 55 įmonės 29 žvejybos baruose. Konkurencija dėl mažėjančio laimikio vis didėja su gausėjančia žvejų mėgėjų bendruomene, pramogine laivyba, vandens sporto entuziastais jūroje. Seklioji priekrantė yra tapusi konflikto zona“, – sako Seimo narys, liberalas S. Gentvilas. – „Todėl siūlome sukurti kompensavimo tvarką versline žvejyba užsiimantiems žvejams, kurie pasitraukia iš savo verslo atsisakydami savo žvejybos kvotų ir sunaikindami savo žvejybos įrankius. Turime sudaryti sąlygas žvejams oriai pasitraukti iš verslinės žvejybos veiklos ir sudaryti sąlygas jų persikvalifikavimui ir naujų veiklų startui“.

Kompensacijoms apskaičiuoti naudojama ta pati metodika kaip ir prieš 12 metų. Šiuo metu skaičiuojama, kad dabar 55 įmonių pasitraukimas pagal siūlomą tvarką pareikalaus 4–5 mln. eurų lėšų, kurios būtų išmokėtos iš Specialiosios aplinkos apsaugos rėmimo programos. Pabrėžiama, kad kompensacija bus išmokama visam laikui atsisakant savo žvejybos kvotų ir sunaikinant savo žvejybos įrankius.

„Kompensavimo tvarka žvejams nėra naujas dalykas. Vieną kartą jau sėkmingai ėmėmės šių priemonių, kai reikėjo sumažinti žvejų skaičių priekrantėse. Šiandien ir vėl turime tai padaryti. Tikiu, kad kompensavimo tvarka leis sėkmingai žvejams nutraukti verslą ir imtis naujos veiklos“, – teigia Kaimo reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas K. Starkevičius.

Liberalų sąjūdžio frakcijos narys G. Vaičekauskas taip pat pabrėžia, kad kompensacijos yra itin reikalingos, nes žvejyba – ne tik verslas, bet ir kultūros dalis.

„Klaipėda – žvejų kraštas. Čia mes turime žvejo skulptūrą, Žvejų kultūros rūmus ir daugelį kitų simbolių, susijusių su žvejyba. Žvejybos veikla dažnai perduodama iš kartos į kartą, todėl šiandien turime kompensuoti nutraukimą šios veiklos, kuri giliai įsišaknijusi Klaipėdos krašte“, – sako G. Vaičekauskas.

 

Kontaktinis asmuo:

Simonas Gentvilas

Seimo liberalų sąjūdžio frakcijos narys,

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas

Mob. 8 698 42 168, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-07-31 14:17
   Jolanta Anskaitienė