Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Juliaus Sabatausko pranešimas: „Dėl chemijos gamyklos turi nuspręsti patys Alytaus gyventojai, pradedami rinkti parašai“

2020 m. rugpjūčio 3 d. pranešimas žiniasklaidai

 

 

Seimo narys Julius Sabatauskas kartu su Alytaus socialdemokratais ir pilietiškai aktyviais miestiečiais inicijuoja peticiją, kuria siekiama stabdyti naujos iškastinių mineralinių uolienų perdirbimo gamyklos įsikūrimą Pramonės rajone. Alytaus miesto bendruomenė nerimauja, kad šioje vietoje steigiama tokia gamykla gali būti nesaugi gyventojams, kurie šiais metais patyrė sukrečiančią padangų perdirbimo gamyklos ekologinę avariją. Dabar visai šalia gaisravietės užsimota įkurdinti chemijos gamyklą. Pasirašyti nesitaikstymo dokumentą socialdemokratai kviečia visus neabejingus Alytaus miesto ir rajono gyventojus. 

„Alytaus gyventojų nerimas yra pagrįstas, o projekto vystytojų gamybos planai šokiruoja. Per metus čia žadama sunaudoti net apie 82 tūkstančius tonų sieros rūgšties ir apie 2 tūkstančius tonų vandenilio peroksido“, – sako Seimo narys J. Sabatauskas.

Alytaus socialdemokratų ir J. Sabatausko iniciatyvą dėl peticijos palaiko ir Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas. Jis lankydamasis Alytuje teigė, kad prieš bendruomenių valią miestuose negali atsirasti jokie chemijos fabrikai ar kiti pavojingi objektai. „Tokių objektų, kurie, esant galimai nelaimei, gali sukelti milžinišką žalą aplinkui gyvenantiems žmonėms, apskritai būti negali. Vietos žmonių balsas turi būti ir girdimas ir lemiantis. Jeigu Alytus apsisprendė tapti „šeimų miestu“, tai kokios šeimos ten keltųsi, jei tankiai žmonių apgyvendintoje teritorijoje atsiras chemijos gamykla?“ – klausia G. Paluckas.

Peticijos iniciatoriai primena, kad tame pačiame pastatų komplekse dirba ir kitos Alytaus ekonomikai svarbios įmonės, šalia gyvena, dirba bei pramogauja daug žmonių. Be to, anot J. Sabatausko, aiškėja, kad pavojingos medžiagos Alytaus gatvėmis riedėtų vežamos sunkvežimiais.  

„Matome, kaip greitai šis projektas skinasi kelią, o jo viešinimui negailima didelių pinigų. Nepaisant to, gamykla ir gamybos procesas kelia nemažai klausimų, į kuriuos vengiama atsakyti“, – nuogąstauja J. Sabatauskas, primindamas, kad  dar šių metų gegužės 7 d. buvo paskelbta UAB „Aplinkos vadyba“ parengta šios gamyklos projekto poveikio aplinkai ataskaita, o su ja galėjo susipažinti visi suinteresuoti asmenys. Tuo metu Alytaus miesto savivaldybės administracija pateikė daugiau nei keturiasdešimt klausimų ir pastebėjimų, bet iki šiol nei projekto vystytoja UAB „MS LT01“, nei UAB „Aplinkos vadyba“ į šiuos klausimus atsakymų nepateikė.

Pasak Seimo nario, abejonės  nėra išsklaidytos nei dėl gamyklos keliamų pavojų miesto ir rajono gyventojų sveikatai bei aplinkai, nei dėl grėsmių gretimų įmonių veiklai. Alytaus socialdemokratai atkreipia dėmesį, kad leidimą gamyklos veiklai Pramonės rajone išduoda ne Alytaus miesto savivaldybė, bet  Aplinkos apsaugos agentūra, įsikūrusi Vilniuje. 

 

Pasirašyti peticiją arba prisidėti prie parašų rinkimo gali kiekvienas Alytaus miesto ar rajono gyventojas.

 

 

Išsamesnė informacija žiniasklaidai:

Irmina Frolova-Milašienė

El. p. [email protected]

Mob. 8 600 07 099

 

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2020-08-03 10:25
   Jolanta Anskaitienė