Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario J. Džiugelio pranešimas: „Po skaudžios asmeninės patirties – Justo Džiugelio akcija „Neužtrenk durų“

2020 m. rugpjūčio 31 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Rugsėjo 1-osios išvakarėse parlamentaras Justas Džiugelis socialiniame tinkle „Facebook“ inicijavo akciją, kurios tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į kliūtis, trukdančias vaikams su negalia lankyti bendrojo ugdymo mokyklas ir gauti tinkamą išsilavinimą. Akcijos metu vaikų su negalia tėvai, artimieji, draugai dalysis nuotraukomis ir istorijomis, taip parodydami, kad jų vaikai – nė kiek ne blogesni už kitus ir nusipelno galimybės pasirinkti mokytis ten, kur nori.

Anot J. Džiugelio, mokyklinio amžiaus neįgalūs vaikai ir jų šeimos susiduria su dviem pagrindinėmis problemomis: aplinkos nepritaikymu ir visuomenės požiūriu.

„Neseniai vykdyto Vyriausybės patikrinimo metu paaiškėjo, kad daugiau nei 80 proc. Lietuvos mokyklų nepritaikytos vaikams su negalia. Už šių šokiruojančių skaičių slypi išties dramatiškos istorijos – geriausiu atveju vaikai su negalia priversti rinktis namų mokymą ir patiria vienatvę bei didžiulę atskirtį. Prastesnis variantas – specialiosios mokyklos, kuriose, būkime atviri, skiriama gerokai mažiau dėmesio mokslo pasiekimams. Ir vienu ir kitu atveju paliekamas gilus randas vaiko gyvenime“, – sako vaikystėje pats namų mokymą ir jo pasekmes patyręs J. Džiugelis.

Kita ne mažiau žeidžianti problema – visuomenės nenoras gyventi šalia kitokių vaikų. „Tėvai neretai reikalauja, kad vaikas su negalia būtų iškeltas į kitą klasę arba net pašalintas iš mokyklos, nes nesupranta jo. Šią visuomenės nuostatą pakeisime leisdami vaikams susipažinti ir išmokti būti kartu. Galvoje iškilusias sienas galime sugriauti tik bendraudami“, – įsitikinęs parlamentaras.

J. Džiugelis priklauso Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijai, yra Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys, Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininko pavaduotojas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Justas Džiugelis

Mob. 8 656 88886

   Naujausi pakeitimai - 2020-08-31 11:11
   Rimas Rudaitis