Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Eugenijaus Gentvilo pranešimas: „Keršto partija pasirinko naujas aukas“

2020 m. rugsėjo 2 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Klausantis, ką premjeras Saulius Skvernelis kalba apie reagentų pirkimo tyrimą pradėjusią Finansinių nusikalimų tyrimų tarnybą (FNTT) ir prieš akis iškyla kita institucija. Kuriai diskredituoti naudotas analogiškas scenarijus. Tai Valstybinė tarnybinės etikos komisija (VTEK). Tada premjeras, gindamas  Jaroslavą Narkevičių, VTEK menkino, nes ši turėjo nagrinėti jo keliuko istoriją. O kam dabar ruošiasi S. Skvernelis, mėgindamas diskredituoti FNTT? Kokias jautrias stygas užkabino ši tarnyba, aiškindamasi, kiek ir kam galėjo nubyrėti nuo migloto 6 milijonų eurų vertės pirkimo?

„Valstiečius“ keršto partija pavadinau dar birželį, apibendrindamas jų kadencijos įdirbį. Kai pirmieji porą metų buvo skirti ne žadėtajai gerovei kurti, o persekioti visus, išdrįsusius suabejoti Ramūno Karbauskio ir S. Skvernelio misijos „šventumu“.

Per ketverius metus šie ponai pašienavo sodriai – dar niekada mūsų valstybėje nebuvo tiek institucijų be vadovų. Dar niekada krizės metu viena svarbiausių – Ekonomikos ir inovacijų – ministerijų netrūko trečdalio darbuotojų.

Dar niekada aukščiausi valstybės vadovai nerodė tiek energijos menkindami valstybei labai  svarbias institucijas.

Sutapimas ar ne, bet S. Skvernelio abejonės, kodėl FNTT ėmėsi tirti koronaviruso testavimui reikalingų reagentų pirkimą, atsirado tik po žiniasklaidos tyrimo. Kuriame labai aiškiai parodyta, jog pirkimui dirigavo Vyriausybės kanceliarija. Artimiausia premjero aplinka.

Minėtame tyrime rašyta, kad gamintojams pervesta tik 1,5 milijono eurų. Iš 6 milijonų, kurie „iškeliavo“ iš valstybės biudžeto. 4,5 milijono eurų nusėdo kitose kišenėse. Tikiu, kad FNTT išsiaiškins, ar viskas buvo teisėta, ir kas turėjo naudos iš „nuklydusių“ 4,5 milijono eurų.

Tik kodėl premjeras, priminsiu, buvęs policijos generaliniu komisaru, eina į sceną ir abejoja buvusiais kolegomis pareigūnais? Tik prasidėjus tyrimui? Juk jis puikiai žino, ką reiškia politikų kišimasis į teisėsaugos tyrimus.

Kokio tai plano dalis?

Aktyvus VTEK kritikavimas S. Skverneliui pasiteisino. Tarnyba neatlaikė tokio viešo spaudimo. Taip pat spaudimo, panašu, neatlaikė ir Vartotojų teisių apsaugos tarnyba, praėjusią savaitę priėmusi premjerui palankų sprendimų dėl knygos, kuri jam labai nepatinka. Tai rimtas kirtis ne tik demokratijai, tai ir labai rimti pančiai žiniasklaidai.

Dabar keršto partijos premjero taikiklyje atsidūrė FNTT. Nyki realybė.

Ir gana siurrealistinė. Juk „tiesos“ ir „teisingumo“ siekiantis premjeras, kaip ir visa ši Vyriausybė, yra neteisėtas. Tai praėjusį penktadienį konstatavo Konstitucinis Seimas.

Kita vertus, viskas gana simptomiška. Neteisėta Vyriausybė ir jos premjeras negali mėgti demokratijos ir ją palaikančių institucijų.

Todėl ir persekioja.

 

Daugiau informacijos:

Eugenijus Gentvilas

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Ekonomikos komiteto narys

Nepriklausomybės Akto signataras

Mob. 698 42 794, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-09-02 14:58
   Monika Kutkaitytė