Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Simono Gentvilo pranešimas: parlamentaras kreipėsi į Seimo Antikorupcijos komisiją dėl premjero ir aplinkos ministro spaudimo aplinkosaugos inspektoriams

2020 m. rugsėjo 9 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas Simonas Gentvilas, reaguodamas į trečiadienio Vyriausybės pasitarime išsakytas Vyriausybės narių nuomones, Seimo Kaimo reikalų komiteto svarstymus ir pastaruoju metu pasirodžiusias žiniasklaidos publikacijas dėl galimai neskaidrios Vyriausybės ir Aplinkos ministerijos veiklos, kreipėsi į Seimo Antikorupcijos komisiją.

Parlamentaras į komisijos darbotvarkę siūlo įtraukti klausimą dėl nelegalių vandens gręžinių skandalo – Vyriausybės ir Aplinkos ministerijos veiksmų, kuriais daromas spaudimas Aplinkos apsaugos departamento inspektoriams nevykdyti galiojančių įstatymų, t. y. neatlikti suplanuotų patikrinimų ir neskirti baudų už aplinkosauginius pažeidimus.

„Mes stebime Aplinkos apsaugos departamento milijonines baudas karjerų eksploatuotojams ir vandens tiekėjams. Tuo tarpu ūkininkams padarius aplinkosauginius pažeidimus, jų protekcija užsiima ir premjeras, ir aplinkos ministras.  

Vyriausybės vadovas ir aplinkos ministras naudojasi telefonine teise ir, galimai, duoda tiesioginius pavedimus savo pavaldžioms taryboms nutraukti suplanuotus tyrimus ir baudų išrašymus. Planiniai patikrinimai yra suplanuoti ir negali būti nevykdomi, jų nepakeitus, tačiau nuo liepos mėnesio jie yra sustabdyti“, – teigia S. Gentvilas.

Seimo narys liberalas S. Gentvilas Seimo Antikorupcijos komisijos nariams siūlo aiškintis, kokiu pagrindu ir kieno nurodymu Aplinkos apsaugos departamentas nevykdo savo funkcijų, susijusių su nelegalių vandens gręžinių kontrole. Parlamentaras taip pat kelia ir kitus su šia problema susijusius klausimus – kam labiausiai buvo naudingas valdžios delsimas išsireikalauti įteisinti nelegalius vandens gręžinius ir kiek dėl to nesumokėta mokesčių už vandenį valstybei, ar valdančiųjų sugalvotos amnestijos priemones nelegalius vandens gręžinius turintiems pažeidėjams apskritai yra teisėtos ir galimos mūsų valstybėje, kokie korupciniai ryšiai lydi visus pažeidėjams palankius siūlymus ir nurodymus.

Niekam ne paslaptis, kad „valstiečiai“ palaiko itin glaudžius ryšius su nelegalius vandens gręžinius turinčiais ūkininkais, o rinkimai šiuos ryšius sustiprina dar labiau. Tai, ką matome aplinkosaugos srityje, kai inspektoriams tiesiogine to žodžio prasme surišamos rankos ir jie negali viešai kalbėti, nes yra įbauginti, reikalauja atskiro tyrimo ir galbūt net teisėsaugos dėmesio.

„Gamtos ištekliai pagal Konstituciją yra išskirtinis valstybės turtas. Negali taip būti, kad kiekvienas miesto gyventojas atsukęs čiaupą moka išteklių mokestį valstybei, t. y. 7ct/kub. m, o viena išskirtinė verslo grupė, ūkininkai, naudoja neapskaitytus gręžinius, kurie ne visi gali būti naudojami dėl požeminės taršos. O atėjus suplanuotai kontrolei kontrolieriai stabdomi net premjero ir aplinkos ministro žodiniais pavedimais“, – pabrėžia S. Gentvilas.

Prieš keletą dienų žiniasklaida atskleidė, kaip Vyriausybė paragino aplinkos ministrą imtis priemonių prieš ministerijai pavaldų Aplinkos apsaugos departamentą, kad šis ir toliau pildytų valdančiųjų prieš rinkimus dalintus pažadus įstatymus pažeidusiems ūkininkams. Kol Vyriausybė ir Aplinkos ministerija ieško galimybių teisiniu keliu „išsukti“ pažeidėjus bei įtvirtinti jiems žadėtas palankias sąlygas įstatymais, departamento inspektoriai nevykdo šiuo metu galiojančio nelegalius gręžinius turintiems ūkininkams nepalankaus įstatymo: jie yra nekontroliuojami, nebaudžiami ir valstybės gamtos išteklius naudoja nemokamai.

 

Daugiau informacijos:

Simonas Gentvilas

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas 

Mob. 8 698 42 168, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-09-09 15:05
   Monika Kutkaitytė