Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių Kazio Starkevičiaus, Rasos Petrauskienės pranešimas: „Būtina grįžti prie privalomo gyvūnų ženklinimo“

2020 m. rugsėjo 10 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai, Kaimo reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Kazys Starkevičius ir narė Rasa Petrauskienė, pažymi, kad užkirsti kelią žiauriam elgesiui su gyvūnais galima pradėjus ženklinti gyvūnus.

Anot parlamentarų, ši iniciatyva buvo pradėta dar prieš aštuonerius metus, tačiau vėliau, būnant valdžioje socialdemokratams ir darbiečiams, tos galimybės buvo atsisakyta. 2012 metais buvo inicijuotas Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pakeitimas, parengta nauja šio įstatymo redakcija, kurioje nustatyta, kad katės, šunys ir šeškai privalo būti ženklinami mikroschemomis ir registruojami Gyvūnų augintojų registre, skiriant beveik ketverių metų pereinamąjį laikotarpį, per kurį Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba galėjo tinkamai pasirengti įgyvendinimui, tačiau visgi pasirinktas lengviausias kelias – atsisakyta privalomo gyvūnų ženklinimo ir registravimo, 2016 m. birželio 23 d. pripažįstant įstatymo nuostatas netekusias galios.

Pasak K. Starkevičiaus ir R. Petrauskienės, šios įstatymo nuostatos pakeitimas sudarė galimybę kurtis nelegalioms šunų veisykloms, jų savininkai beveik nekontroliuojami, nemokėdami jokių mokesčių šunų jauniklius realizuoja turguose ar interneto pagalba, nes neliko reikalavimo juos privalomai ženklinti ir registruoti.

„Manome, kad masiškai pradėjus kurtis nelegalioms šunų veisykloms, kuriose netinkamomis sąlygomis laikomi ir komerciniais tikslais veisiami šunys, su jais žiauriai elgiamasi, būtina grįžti prie privalomo šių gyvūnų ženklinimo. Užkirsti kelią šiam nelegaliam verslui galėtų Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pakeitimas pakartotinai priimant nuostatą dėl privalomo šunų, kačių ir šeškų ženklinimo mikroschemomis ir jų registravimo Gyvūnų augintinių registre. Tokią nuostatą būtų galima įgyvendinti palaipsniui – pradžioje pasiekti, kad privalomai būtų ženklinami veisiami pardavimui skirti jaunikliai, jų tėvai, vėliau pereinant prie visuotinio gyvūnų ženklinimo“, – teigė Kaimo reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas K. Starkevičius.

Komiteto narė R. Petrauskienė antrina, teigdama, kad gyvūnų žymėjimu būtų išspręsta ne tik žiauraus elgesio, bet ir beglobių gyvūnų problema.

„Visuotiniu ženklinimu mikroschemomis išspręstume daugybę klausimų, kurie šiandien neduoda ramybės, nuimtume įtampą ir sumažintume nuskriaustų, beglobių gyvūnų skaičių, sumažėtų išlaidos jų išlaikymui. Paženklinti gyvūnai leistų vykdyti jų apskaitą, reikalui esant surasti jų šeimininkus, registre aiškiai matytųsi vakcinavimo duomenys, o ir šeimininkams pametus mylimą augintinį jį lengvai galima būtų surasti.  Dabar gi pasimetę dažnai pakliūna į prieglaudas ir kartais į negeras rankas“, – sakė R. Petrauskienė.

 

 

Kontaktams:

Seimo narys Kazys Starkevičius

Tel. (8 5) 239 6401

El. p. [email protected]  

 

Seimo narė Rasa Petrauskienė

Mob. 8 652 76 248

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2020-09-10 11:40
   Jolanta Anskaitienė