Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Audronio Ažubalio pranešimas: parlamentaras kreipiasi į premjerą dėl būstinės Baltarusijos opozicinei Koordinacinei tarybai suteikimo

2020 m. rugsėjo 11 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Audronius Ažubalis kreipiasi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, ragindamas nedelsiant suteikti saugias, reprezentatyvias ir techniškai gerai įrengtas patalpas, kuriose Baltarusijos išblaškyto opozicijos organo nariai galėtų susirinkę dirbti ties esminiais baltarusių tautai kylančiais iššūkiais kartu su išrinktąja prezidente Svetlana Cichanouskaja.

Kreipimesi prašoma atsižvelgti į tai, kad dauguma Baltarusijos opozicijos Koordinacinės tarybos narių buvo priversti emigruoti iš savo šalies dėl ten gresiančio pavojaus gyvybei ar būti suimti.

„Mūsų palaikymas neturi apsiriboti žodiniais pasipiktinimais ar ribotų sankcijų įvedimu, Baltarusijai šiuo metu nemažiau reikia praktinio mūsų palaikymo. Toks veikimas atitiktų Lietuvos kaip nuoseklios Baltarusijos laisvės gynėjos poziciją – turime pareigą pilietinei visuomenei užtikrinti bent minimalias sąlygas saugiai tęsti kovą už laisvę“, – teigia Seimo narys A. Ažubalis.

Šiuo kreipimusi Seimo narys atkreipia dėmesį, kad mūsų valstybė šioje srityje turi patirties: kai Baltarusijoje 2004 m. buvo uždarytas Europos humanitarinis universitetas, politinio, organizacinio ir finansinio Lietuvos Vyriausybės, Europos Komisijos, kitų Europos šalių, visuomeninių JAV fondų ir organizacijų palaikymo dėka 2005 m. jis atnaujino savo veiklą Vilniuje. Egzilyje Vilniuje veikia ir tarptautinės nevyriausybinės organizacijos Žmogaus teisių namai Baltarusijos padalinys.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Audronius Ažubalis

Mob. 8 658 42 488

El. p. [email protected]  

   Naujausi pakeitimai - 2020-09-11 10:15
   Monika Kutkaitytė