Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės Paulės Kuzmickienės pranešimas: „Vilniuje prašoma įamžinti Jurgio Giedraičio atminimą“

2020 m. rugsėjo 16 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Paulė Kuzmickienė kartu su žurnaliste, visuomenininke Liudvika Pociūniene ir istoriku, politologu Antanu Kulakausku kreipėsi į Vilniaus miesto merą Remigijų Šimašių ir Vilniaus istorinės atminties komisiją, prašydami Vilniaus mieste suteikti gatvei Jurgio Giedraičio (Jerzy Giedroyc) vardą ar kitaip įamžinti šios iškilios asmenybės atminimą sostinėje.

„Šiemet, minint dvidešimtąsias lenkų intelektualo, žurnalo „Kultūra“ steigėjo J. Giedraičio mirties metines, prašome savivaldybės įamžinti jo atminimą, norėdami supažindinti visuomenę su šios iškilios asmenybės nuopelnais Lietuvai ir Rytų Europai. Savo veikloje ir darbuose J. Giedraitis daug dėmesio skyrė daugiatautei Lietuvos Didžiajai Kunigaikštystei (LDK) ir jos paveldui, buvusios LDK tautų dabartinėms problemoms, rūpinosi draugiškais Lietuvos ir Lenkijos, lietuvių ir lenkų santykiais, pabrėždamas, kad Lenkija privalo būti suinteresuota mūsų tautų santarve. Jo darbai buvo reikšmingi ne tik Lietuvai, bet ir mūsų kaimynėms Ukrainai ir Baltarusijai, šiuo metu kovojančioms už tokią valstybę, kokią Lietuva sukūrė 1990 metais. Jau sovietmečiu lietuvių kunigaikštis lenkams kalbėjo apie tai, kad Lenkija rytuose ribojasi ne su Sovietų Sąjunga, o su Lietuva, Ukraina ir Baltarusija“, – teigia P. Kuzmickienė.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Praėjusio amžiaus paskutiniojo dešimtmečio pradžioje Jurgis Giedraitis sakė: „Reikia nugalėti įsižeidimus ir tarpusavio nesutarimus, dėl istorinių įvykių susiklosčiusią neapykantą tarp lenkų ir ukrainiečių, lenkų ir lietuvių ir būtinai atsisakyti Lvovo ir Vilniaus, nors ir kaip tai nemalonu tiems, kurie ten gimė. Atsisakyti vardan pačios Lenkijos gerovės, vardan ateities. Nevalia reikšti pretenzijų Lietuvai, Ukrainai.“

P. Kuzmickienė sako, kad itin simboliška šią asmenybę prisiminti būtent šiuo laikotarpiu, kuomet Baltarusijoje vyksta kova už tautos laisvę ir nepriklausomybę. „Mūsų pareiga yra padėti baltarusiams nueiti laisvės kelią. Padėti taip, kaip J. Giedraitis padėjo šiuo keliu eiti Lietuvai“, – pabrėžė Seimo narė.

 

Daugiau informacijos:

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Paulė Kuzmickienė

Mob. 8 685 84 343

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-09-16 10:56
   Monika Kutkaitytė