Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Dainiaus Gaižausko pranešimas: „Nelegalių gyvūnų daugyklų tinklų naikinimo įstatymų pataisos prasiskynė kelią Seime“

2020 m. rugsėjo 17 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Ketvirtadienio, rugsėjo 17 d., Seimo posėdyje pateikiau Baudžiamojo kodekso (BK) ir Kriminalinės žvalgybos įstatymo projektus, kuriais griežtinama nelegalių gyvūnų daugintojų atsakomybė, o teisėsaugai suteikiamas naujas įrankis – kriminalinės žvalgybos tyrimas. Kriminalinė žvalgyba būtų skirta užkirsti kelią žiauraus elgesio su gyvūnais atvejams, kuomet nusikalstama veika daroma bendrininkų grupėje, siekiant turtinės naudos.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Nepaisant to, kad kai kurie opozicijos atstovai (ypač liberalas Simonas Gentvilas) įstatymų projekto pateikimo Seime metu aršiai priešinosi, džiaugiuosi, kad įstatymas buvo pateiktas posėdyje dalyvavusių Seimo narių balsų dauguma.

Šiuo metu BK 310 straipsnyje yra įtvirtinta tik bendro pobūdžio dispozicija, kurioje nėra numatyta nusikaltimą kvalifikuojančių požymių, apimančių atvejus, kai  žiaurus elgesys su gyvūnais yra daromas dėl komercinių tikslų, taip pat bendrininkaujant, t. y. įstatymas neišskiria nelegalių „veislynų“ atvejų. Taip pat nėra galima ir kriminalinė žvalgyba pagal BK 310 straipsnį, dėl to nelegalūs daugintojai šiuo metu jaučiasi nesugaunami.

Priėmus įstatymų pakeitimo projektus sumažėtų nelegalių daugintojų ir žiauraus elgesio su gyvūnais atvejų, daugėtų oficialiai registruotų veislynų.

Kitas etapas – pateiktų projektų svarstymas. Tikiuosi, kad įstatymas bus priimtas dar šią Seimo sesiją.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Dainius Gaižauskas

Tel. (8 5) 239 6555

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-09-17 15:41
   Monika Kutkaitytė