Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių Agnės Bilotaitės ir Aistės Gedvilienės pranešimas: parlamentarės ragina stabdyti šimtamečių medžių kirtimus greta Vilniaus

2020 m. rugsėjo 18 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Agnė Bilotaitė ir tos pačios frakcijos narė Aistė Gedvilienė kreipėsi į aplinkos ministrą Kęstutį Mažeiką, ragindamos stabdyti agresyvų medžių kirtimą šalia Grigiškių esančiame Dėdeliškių miške.

Parlamentarių teigimu, kirtimų apimtys miške, kuris buvo turtingas savo gyvūnija bei augmenija, šokiruoja.

 „Verkti norisi pamačius stirtas suguldytų iškirstų šimtamečių ąžuolų, kurie ilgus metus teikė prieglobstį gyvūnams ir žmonėms. Daugelis gyvūnų ir paukščių rūšių pasitraukė, vietoj buvusio gražaus ir gausiai lankomo miško dabar matome sunkiai praeinamą jaunuolyną. Kieno naudai šitaip agresyviai niokojamos gamtos vertybės?“ – klausia Seimo narė A. Bilotaitė.

Reaguodama į Trakų Vokės bendruomenės skundus, Aplinkos ministerija šių metų liepą raštu kreipėsi į VĮ Valstybinių miškų urėdiją ir Valstybinę miškų tarnybą, rekomenduodama ūkiniuose ir apsauginiuose miškuose prie gyvenviečių, miestų ir kitose vietovėse, gausiai lankomose gyventojų, miško kirtimų nevykdyti paukščių perėjimo ir jauniklių vados metu. Ministerija taip pat paprašė Valstybinių miškų urėdijos išsaugoti 28 kvartale augantį 150 m. ąžuolyną, kuriame pagal Trakų miškų urėdijos vidinės miškotvarkos projektą 2021 metais buvo numatyti plyni kirtimai.

Tačiau, pasak Seimo narės A. Gedvilienės, akivaizdu, kad į šias rekomendacijas nebuvo atsižvelgta – ąžuolynas drastiškai iškirstas, o darbai buvo vykdomi ir pavasarį, paukščių perėjimo metu.

„Šis pavyzdys puikiai iliustruoja valstybinių institucijų požiūrį į gamtos vertybes ir visuomenės interesus. Atsakingi pareigūnai tikina, kad kirtimai vykdomi teisėtai, tačiau ar teisingai? Eidami tokiu keliu labai greitai nebeturėsime ne tik šio, bet ir kitų vertingų dar išlikusių miškų dėl kažkieno nekompetencijos arba nesąžiningo tyčinio veikimo“, – teigia A. Gedvilienė.

Seimo narės ragina ministrą K. Mažeiką nedelsiant stabdyti Vilniaus pašonėje esančio miško kirtimą ir paversti šį mišką miesto parku.

Ministerijai nesustabdžius kirtimų minėtame miške, parlamentarės neatmeta galimybės kreiptis į Generalinę prokuratūrą dėl viešojo intereso gynimo.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Daugiau informacijos:

Agnė Bilotaitė

Seimo narė

Tel. (8 5) 239 6629

El. p. [email protected]

 

Aistė Gedvilienė

Seimo narė

Tel. (8 5) 239 6658

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-09-18 10:42
   Monika Kutkaitytė