Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnės Viktorijos Čmilytės-Nielsen ir frakcijos narių Kęstučio Glavecko bei Virgilijaus Aleknos pranešimas: „Liberalų sąjūdis siekia naikinti perteklinį licencijavimą vaikų ir profesiniam ugdymui“

2020 m. rugsėjo 22 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir frakcijos nariai Kęstutis Glaveckas bei Virgilijus Alekna registravo Visuomenės sveikatos priežiūros įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siekiama panaikinti dvigubą licencijavimą ir sumažinti reguliavimo bei administracinę naštą ne tik asmens sveikatos priežiūros ar socialinių paslaugų, bet ir kai kurioms vaikų ugdymo įstaigoms, atsisakyti leidimų-higienos pasų šioms veikloms išdavimo.

„Šiuo projektu mes palengvintume biurokratiją mažoms švietimo ir ugdymo iniciatyvoms, profesinio rengimo centrams. Pavyzdžiui, tai leistų lengviau steigti vadinamuosius šeimų darželius ar būrelius. Pas mus tiek perteklinių reikalavimų, kurie užkerta sveikas iniciatyvas, kad net tokiu metu, kaip šie metai, negalima greitai reaguoti ir prisitaikyti prie labai pasikeitusios kasdienybės“, – pabrėžia Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnė V. Čmilytė-Nielsen.

Pasak jos, skandinavai, į kuriuos lygiuojamės, savo piliečių tokiais perspaustais reikalavimais nekankina, laikas ir Lietuvoje nusikratyti nepamatuotų biurokratinių pančių.

Šiuo įstatymo projektu taip pat siekiama užtikrinti efektyvų ūkio subjektų priežiūrai skirtų resursų panaudojimą, atsisakyti leidimo-higienos paso išdavimo stacionarių triukšmo šaltinių veiklai triukšmo prevencijos zonose.

Įstatymo projekto aiškinamajame rašte teigiama, kad siekiant įstatymo vientisumo,  teikiamas pasiūlymas, kuriuo būtų panaikintas dvigubas licencijavimas, atsisakant leidimų-higienos pasų šioms ugdymo veikloms: ikimokyklinio ugdymo veikla, bendrojo lavinimo mokyklų ugdymo veikla, vaikų neformaliojo švietimo mokyklų ugdymo veikla, profesinių mokyklų ugdymo veikla, aukštųjų mokyklų ugdymo veikla.

 

Daugiau informacijos:

 

Viktorija Čmilytė-Nielsen

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnė

Mob. 8 698 42 268, el. p. [email protected]

 

Virgilijus Alekna

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Mob. 8 612 16 128, el. p. [email protected]

 

Kęstutis Glaveckas

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Mob. 8 698 22 999, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-09-22 14:55
   Monika Kutkaitytė