Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės Paulės Kuzmickienės pranešimas: parlamentarė ragina atnaujinti karščiavimo klinikų veiklą

2020 m. rugsėjo 25 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Paulė Kuzmickienė kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą, Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovą Aurelijų Verygą ir Vilniaus miesto merą Remigijų Šimašių prašydama skubiai inicijuoti karščiavimo klinikų veiklos atnaujinimą Vilniuje.

„Sparčiai auga užsikrėtimų COVID-19 ligos atvejais, daugėja karščiuojančių, turinčių viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų. Neramina tai, kad šiuo metu Vilniuje neveikia nė viena karščiavimo klinika. Stebina, kad uždaryti karščiavimo klinikas nuspręsta kaip tik prasidėjus mokslo metams, rudens sezonui, kada vaikams sugrįžus į mokyklas ir darželius paprastai išauga kvėpavimo takų, gripo susirgimai“, – pastebi Seimo narė P. Kuzmickienė.

Šiuo metu teikti paslaugas karščiuojantiems pacientams patikėta pirmines asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančioms įstaigoms. Tačiau ne visos įstaigos turi galimybę įrengti atskirus įėjimus, turėti izoliacines patalpas, paskirti personalą, turėti atskirus rentgenus, valdyti pacientų srautus, kad su planiniais nekarščiuojančiais pacientais nesusitiktų karščiuojantys.

Parlamentarė atkreipė dėmesį, kad rugsėjo 16 d. Lietuvos šeimos gydytojų profesinė sąjunga jau kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę ir Sveikatos apsaugos ministeriją, prašydama atnaujinti karščiavimo klinikų veiklą arba prievolę teikti paslaugas karščiuojantiems pacientams perleisti tam reikiamą struktūrą turinčioms sveikatos priežiūros įstaigoms.

 

Daugiau informacijos:

Lietuvos Respublikos Seimo narė

Paulė Kuzmickienė

Mob. 8 685 84 343

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-09-25 09:15
   Monika Kutkaitytė