Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Simono Gentvilo pranešimas: „Seimas po pateikimo pritarė parlamentaro pasiūlymams atverti kelius į Lietuvą iš Baltarusijos bėgančiam verslui“

2020 m. rugsėjo 30 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo narys Simonas Gentvilas pristatė Seimui keturių įstatymų pakeitimus, kuriais siūloma sudaryti sąlygas Lietuvoje kurtis ir investuoti iš Baltarusijos bėgančioms verslo įmonėms. Seimas po pateikimo jiems pritarė, o per mėnesį gavus Vyriausybės ir Lietuvos banko išvadas, bus grįžta prie jų svarstymo. Tai reiškia, kad jau visai netrukus VšĮ „Investuok Lietuvoje“ duomenimis į Lietuvą galėtų persikelti per 60 įmonių su 4000 darbuotojų iš Baltarusijos.

„Priežastis, paskatinusi teikti šiuos įstatymų pakeitimus, paprasta: praėjusių metų gruodžio mėnesį Seimas į Pinigų plovimo ir prevencijos įstatymą perkėlė Europos Sąjungos (ES) direktyvos dėl pinigų plovimo ir teroristų finansavimo veiklos nuostatas, kuriose išskiriamos pavojingos šalys, tarp jų – ir Baltarusija. Bet bėda ta, kad mes šias nuostatas sugriežtinome labiau nei to reikalauja pati ES. Dėl šios priežasties visi į Lietuvą žengiantys trečiųjų šalių investuotojai susiduria su problema: pirmąjį įregistruotos įmonės mokėjimą pagal įstatymus jie privalo daryti iš banko sąskaitos, bet negali atsidaryti pačios sąskaitos banke“, – pristatydamas įstatymų pakeitimus sakė S. Gentvilas.

Jo teigimu, šias problemas jau anksčiau yra pastebėjusi „fintecho“ įmones vienijanti asociacija „Infobalt“, o taip pat – ir Lietuvos bankas, pabrėžęs, kad reikalavimas daryti pirmąjį pavedimą iš banko sąskaitos dažnai yra neįgyvendinamas praktikoje. Visi sutaria ir siūlo šią problemą spręsti nepažeidžiant ES direktyvos reikalavimų, taip, kaip tai daro kitos ES šalys: leisti Lietuvoje įsiregistravusiems trečiųjų šalių investuotojams pirmąjį pavedimą atlikti per elektroninių pinigų įstaigas.

„Lietuvos banko priežiūroje šiuo metu veikia 71 tokia įstaiga, tarp kurių yra tokie puikiai veikiantys subjektai kaip „Lietuvos paštas“, „Paysera“, „Perlo“ terminalai ir kt., turintys patirties įgyvendinant pinigų plovimo prevenciją. Jie gali sudaryti lankstesnes galimybes įmonėms, kurių investicijas Lietuva dabar tiesiog lengvai atiduoda kitoms ES šalims“, – pabrėžė S. Gentvilas.

Seimo nario pateiktame Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo bei jį lydinčių kitų trijų įstatymų, numatančių teisines juridinių asmenų formas, pakeitimų pakete numatoma šiek tiek atlaisvinti šiuo metu taikomus ir iš esmės neveikiančius suvaržymus Lietuvoje įsiregistravusiems užsienio investuotojams. Jie galės kaupiamąsias sąskaitas atidaryti ne tik bankuose, bet ir elektroninių pinigų įstaigose.

Įstatymų pakeitimų paketo pristatymą išklausę parlamentarai pastebėjo, kad tokie pakeitimas gali atnešti teigiamų pokyčių visai bankų rinkai: taip bus sudarytos teisės ir laisvės įmonėms pačioms apsispręsti kokią finansų paslaugų teikėją pasirinkti, bus skatinama konkurencija, o su ja mažės ir įkainiai už bankuose atliekamų finansinių operacijų paslaugas.

Pritarus Seimo nario S. Gentvilo pateiktam keturių įstatymų pakeitimų paketui, šis dabar iškeliauja į Seimo Biudžeto ir finansų komitetą, o taip pat jį turi įvertinti Vyriausybė bei Lietuvos bankas ir pateikti savo išvadas. Seimas prie šių įstatymų pakeitimų svarstymo grįš lapkričio 5 d. posėdyje.

 

Kontaktinis asmuo:

Simonas Gentvilas

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys,

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas

Mob. 8 698 42 168, el. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2020-09-30 12:13
   Eglė Saulė Trembo