Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių Antano Matulo ir Raimundo Martinėlio pranešimas: po parlamentarų kreipimosi dėl galimai iššvaistytų lėšų perkant medicininę įrangą – Generalinė prokuratūra kreipimąsi perdavė Specialiųjų tyrimų tarnybai

2020 m. spalio 2 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime nariai Antanas Matulas ir Raimundas Martinėlis kreipėsi į Generalinę prokuratūrą prašydami atlikti tyrimą ir atsakyti, ar valstybei įsigyjant medicinos įrangą pacientų gyvybinių funkcijų stebėjimui nėra iššvaistytos valstybės lėšos, ir jei taip, kas už tai atsakingas. Šiandien gautame atsakyme Generalinė prokuratūra Seimo narių kreipimąsi perduoda Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT).

Rugsėjo 29 d. interneto portale „Lietuvos rytas“ pasirodė keletas straipsnių apie tai, kad, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos nurodymu, gydymo įstaigoms pandemijos protrūkio pradžioje skubos tvarka buvo nupirkti ir sveikatos priežiūros įstaigoms išdalinti COVID-19 pacientams skirtų gyvybinėms funkcijoms stebėti reikalingi 497 monitoriai – aparatūra buvo įsigyjama neskelbiamų derybų būdu, tiesiogiai iš tiekėjų Kinijoje, apeinant oficialius monitorių gamintojo „General Electric“ atstovus Lietuvoje.

Kaip teigia Ekstremalių sveikatai situacijų centras: „Siekiant operatyviai įsigyti reikalingą įrangą pacientų gyvybinių funkcijų stebėjimui ir remiantis galiojančiais teisės aktais – Viešųjų pirkimų įstatymu ir operacijų vadovo sprendimais – šiemet buvo organizuotas viešasis pirkimas neskelbiamų derybų būdu.  Konkursui pasibaigus buvo sudarytos dvi sutartys dėl 497 vnt. monitorių. Viena sutartis dėl 383 vnt. monitorių sudaryta su Hangzhou Sunshine IMP. EXP. Co., Ltd. Antroji sutartis dėl 114 vnt. monitorių sudaryta su MyCity360 Innovation Ltd. Atsižvelgiant į tai, kad sutarčių pagrindu buvo perkami skirtingų techninių specifikacijų monitoriai, vieneto kaina svyruoja nuo 695,00 Eur be PVM iki 4 928,22 Eur be PVM. Bendra visų 497 vnt. monitorių suma lygi 263 437,93 Eur be PVM.“

Anot parlamentarų A. Matulo ir R. Martinėlio, iš pateikto atsakymo matoma, kad monitorių kaina mokant nuo 695,00 Eur be PVM iki 4 928,22 Eur be PVM sumokėta suma yra 263 437,93 Eur be PVM, nors perkant 497 monitorius ir mokant pigiausią nurodytą kainą, suma gaunasi gerokai didesnė. Turimomis žiniomis už monitorius sumokėta apie 2 mln. Eur.

„Tačiau brangiai įsigytos įrangos sveikatos priežiūros įstaigos nespėjo panaudoti – rugsėjo mėnesį buvo duotas įsakymas monitorius surinkti ir grąžinti į sandėlius. Paaiškėjo, kad iš neaiškių tiekėjų įsigyta įranga neturi CE sertifikato, dėl to negali būti įleista į Europos Sąjungą ir Lietuvą, negali būti išmuitinta. Kaip teigia Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos prie SAM specialistai, kad tokia įranga negalima teikti sveikatos priežiūros paslaugų, todėl galimai buvo išleisti pinigai įrangai, kuri negali būti pritaikyta darbui Lietuvoje. Todėl kreipiamės į Generalinę prokuratūrą dėl galimai iššvaistytų lėšų, o šiandien sulaukėme žinios, jog kreipimasis perduotas STT“, – teigė Seimo nariai A. Matulas ir R. Martinėlis.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Antanas Matulas

Tel. (8 5) 239 6671

El. p. [email protected]

 

Seimo narys Raimundas Martinėlis

Tel. (8 5) 239 6672

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2020-10-02 14:27
   Monika Kutkaitytė