Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Arvydo Anušausko pranešimas: „Istorinę reikšmę turintys teismų procesiniai dokumentai bus išsaugoti“

2020 m. spalio 27 d. pranešimas žiniasklaidai

 

       Seimo narys Arvydas Anušauskas gavo informaciją iš Nacionalinės teismų administracijos, kad yra patvirtinti Teisėjų tarybos nutarimai, kuriais, bendradarbiaujant su Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyba, įgyvendinti siūlymai keisti teisinį reguliavimą, siekiant išsaugoti istorinę reikšmę turinčius teismų procesinius dokumentus. 

Seimo kanceliarijos archyo nuotr.

 

       „Dar 2019 m. gruodžio mėnesį kreipiausi į Lietuvos vyriausiąją archyvarę, atkreipdamas dėmesį, kad lankydamasis apygardos teismuose, siekdamas susipažinti su nusikaltimų žmoniškumui, taip pat genocido bylomis, sužinojau, kad dalis bylų dokumentų gali būti sunaikinta, nes baigiasi saugojimo terminas. Tokios bylos, kaip ir juose esantys dokumentai, turi istorinę vertę tad, mano nuomone, turi būti saugomi nuolat“, – pasakojo A. Anušauskas. Būtent dėl saugojimo termino keitimo Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnyba kreipėsi į Nacionalinę teismų administraciją.

       „Džiaugiuosi šiandien gauta informacija, kad tokiems dokumentams nustatytas išliekamosios vertės kriterijus ir jie bus saugomi nuolat. Pakeitimai aktualūs ir Adolfo Ramanausko-Vanago kankinimo ir nužudymo bylos dokumentams, Rainių žudynių bylai, MGB agentų-smogikų baudžiamosioms byloms ir kitiems procesiniams dokumentus“, – teigė Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys A. Anušauskas.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Arvydas Anušauskas

El. p. [email protected]

Tel. (8 5) 239 6878

   Naujausi pakeitimai - 2020-10-27 10:33
   Monika Kutkaitytė