Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas nepritaria Respublikos Prezidento veto dėl seniūnijų steigimo

2020 m. lapkričio 5 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas (VVSK) lapkričio 5 d. nepritarė Respublikos Prezidento veto dėl Vietos savivaldos įstatymo pakeitimo, kuriame nustatomas privalomas seniūnijų steigimas kiekvienoje savivaldybėje. Respublikos Prezidentas siūlo Seimui laikyti šį įstatymą nepriimtu, atsižvelgiant į tai, kad jo nuostatos riboja savivaldos teises.

VVSK nariai posėdyje pažymėjo, kad prioritetas turi būti savivaldybės gyventojų interesai ir poreikiai. Steigiant seniūnijas visų savivaldybių gyventojams bus sudarytos vienodos sąlygos stiprinti bendruomeniškumą, dalyvauti seniūnijos organizuojamose veiklose, aptarti iškylančias problemas ir vietoje ieškoti tinkamiausio sprendimo.

Pabrėžta, kad įstatymu nėra ribojamos savivaldos teisės, kadangi keičiamos nuostatos nesusiję su funkcijų ar kompetencijos ribojimu. Savivaldybės tarybai paliekama teisė spręsti, kiek ir kokio tipo seniūnijų steigti, kokias funkcijas perduoti vykdyti seniūnijoms, kaip vykdyti tas funkcijas ir kita.

VVSK nusprendė siūlyti Seimui priimti šį įstatymą be pakeitimų.

 

Parengė

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto biuro patarėja  Rasa Mačiulytė

Tel. (8 5) 239 6907, el. p. [email protected]

 

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2020-11-05 15:27
   Jolanta Anskaitienė