Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Europos reikalų komitetas: sprendimas dėl Astravo atominės elektrinės – nacionalinės svarbos

2020 m. lapkričio 12 d. pranešimas žiniasklaidai

 

2016–2020 m. Seimo kadencijos Europos reikalų komiteto paskutiniame posėdyje 2020 m. lapkričio 11 d. buvo priimtas spendimas dėl Astravo atominės elektrinės.  

Komitetas siūlo Lietuvos Užsienio reikalų ministerijai raštu informuoti Latvijos užsienio reikalų ministeriją pažymint, kad Latvija pažeidė 2018 m. gruodžio 13 d. visų trijų Baltijos valstybių elektros paskirstymo operatorių sutartą trišalį susitarimą dėl Tarpzoninio pralaidumo skaičiavimo, skyrimo ir paskirstymo su trečiosiomis šalimis sąlygų, nuostatų ir metodikos ir Latvijos aukščiausiu politiniu lygiu priimtą įsipareigojimą neprekiauti Astravo AE pagaminta elektra Baltijos šalių elektros rinkose, taip pat paraginti Latvijos pusę pratęsti politinį dialogą, kuriuo būtų įtvirtintas Baltijos šalių solidarumas dėl Astravo AE nepirkimo. Tolesnėms deryboms dėl Baltijos šalių prekybos su trečiosiomis šalimis laikinai, iki naujos Lietuvos Respublikos Vyriausybės sudarymo, vadovauti Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijai.

Komiteto sprendime siūloma Lietuvos Respublikos energetikos ministerijai ir jai pavaldžioms institucijoms laikytis Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) pozicijos, kad šiuo metu galioja 2018 m. gruodžio 13 d. visų trijų Baltijos valstybių elektros paskirstymo operatorių sutartas trišalis susitarimas dėl Tarpzoninio pralaidumo skaičiavimo, skyrimo ir paskirstymo su trečiosiomis šalimis sąlygų, nuostatų ir metodikos. VERT pateikti pasiūlymus, kaip sustabdyti atsiradusius didelius elektros energijos srautus į Lietuvą iš Baltarusijos, kad Astravo AE pagaminta elektra nepatektų į Lietuvos elektros rinką ir už ją per Rygos biržą toliau nemokėtų Lietuvos vartotojai. Elektros perdavimo sistemos operatoriui (AB LITGRID) pateikti pasiūlymus, kaip sustabdyti atsiradusius didelius elektros energijos srautus į Lietuvą iš Baltarusijos, kad Astravo AE pagaminta elektra nepatektų į Lietuvos elektros energetikos sistemą.

Komiteto nariai bendru sutarimu pritarė, kad šis sprendimas pakankamai subalansuotas, kaip politinis dokumentas dabartinės, būsimos ir nueinančios valdžios, kadangi parlamente pozicijos dėl Astravo AE buvo vieningos. Komiteto sprendimas priimtas atsižvelgiant į komiteto darbo grupės (sudarytos komiteto sprendimu 2018 m. spalio 12 d. Nr. 100-S-9), vykdančios parlamentinę kontrolę dėl Baltijos valstybių elektros tinklų sinchronizacijos su Kontinentinės Europos tinklais ir Vyriausybės patvirtinto plano, skirto apsisaugoti nuo Baltarusijoje statomos nesaugios Astravo branduolinės elektrinės keliamos grėsmės įgyvendinimo, ir susijusiais klausimais, posėdžiuose vykusius svarstymus.

 

Daugiau informacijos

Europos reikalų komiteto biuro vedėja

Dainora Asevičienė, tel. (8 5) 239 6861

   Naujausi pakeitimai - 2020-11-12 11:05
   Jolanta Anskaitienė