Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Biudžeto ir finansų komitetas

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas: „Valstybės skiriama parama įmonėms neturėtų būti naudojama prabangių automobilių įsigijimui“

2021 m. gegužės 27 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) prašymu Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) ir „Invega“ pateikė informaciją apie tai, kaip yra naudojama valstybės teikiama parama.

VMI duomenimis, 2020–2021 m. 148 įmonės gavusios mokesčių mokėtojų subsidiją skirtą nukentėjusiems nuo pandemijos įsigijo prabangius automobilius, kurių kiekvieno vertė viršijo 50 tūkst. eurų. Iš jų net 32 įmonės pirko naujus „Bentley“, „Maserati“, „Porsche“, „Lamborghini“, „Rolls-Royce“ automobilius.

Yra pavyzdžių, kai įmonės, oficialiai įtrauktos į nuo COVID-19 nukentėjusių sąrašą, pasinaudojo galimybe atidėti mokesčius, gavo prastovų subsidiją už darbuotojų išlaikymą, papildomai dar gavo dosnią valstybės subsidiją verslui ir įsigijo naują prabangų daugiau kaip 100 tūkst. eurų vertės „Range Rover“ visureigį. Neva įmonės poreikiams.

Tuomet prabangų automobilį užregistravo kaip krovininę transporto priemonę galimai siekiant susigrąžinti sumokėtą pridėtinės vertės mokestį. Ir kad maža nepasirodytų, papildomai kreipėsi valstybės teikiamos paramos verslui, kad būtų padengtos įsigyto prabangaus automobilio lizingo įmokos. Ir šią paramą gavo. Pagal pasirašytą sutartį mokesčių mokėtojai papildomai už šio automobilio įsigijimą iki 2024 m. kompensuos 95 proc. palūkanų.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Kažkam tokia veikla gali pasirodyti verslas. Mano akimis – tai cinizmo viršūnė.

Ir tai nėra vienetinis atvejis. Kitas Seimo BFK žinomas panašus atvejis: įmonė, taip pat būdama oficialiuose nuo pandemijos nukentėjusiųjų sąrašuose, gavo mokesčių mokėtojų paramą ir įsigijo naują daugiau kaip 100 tūkst. eurų vertės „Porsche Cayenne“ automobilį įmonės poreikiams. Pagal pasirašytą paramos verslui sutartį su valstybine agentūra mokesčių mokėtojai už šio automobilio įsigijimą iki 2025 m. kompensuos 95 proc. palūkanų įmokų.

Tai yra tik keletas iš daugelio liūdnų pavyzdžių, kai, tikėtina, švaistomi mokesčių mokėtojų pinigai. Mano supratimu, pats laikas VMI imtis principingų kontrolės veiksmų ir pasibelsti į kiekvienas duris tų įmonių, kurios mokesčių mokėtojų paramą panaudojo prabangių sportinių automobilių įsigijimui.

Išsiaiškinti, ar įmonių vardu įgytas prabangus turtas nėra naudojamas privatiems poreikiams, ar nėra piktnaudžiaujama pridėtinės vertės ir pelno mokesčio atskaitymais, ir ar nebuvo piktnaudžiaujama mokesčių mokėtojų parama. Pasitvirtinus tokiems atvejams užtikrinti, kad mokesčiai būtų tinkamai sumokėti ir valstybės parama sugrąžinta į valstybės biudžetą.

 

Daugiau informacijos:

Agnė Gedraitytė

Seimo kanceliarijos Biudžeto ir finansų komiteto biuro patarėja

Tel. (8 5)  239 6930, el. p. [email protected]

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2021-05-27 11:13
   Monika Kutkaitytė