Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Biudžeto ir finansų komitetas

Rengiamas bendras dviejų komitetų posėdis dėl Lietuvos pasienio apsaugos užtikrinimo

2021 m. rugpjūčio 5 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Rytoj, rugpjūčio 6 d., 10.30 val. organizuojamas bendras Nacionalinio saugumo ir gynybos bei Biudžeto ir finansų komitetų posėdis dėl Lietuvos Respublikos valstybinės sienos apsaugos užtikrinimo. Uždarame posėdyje bus susipažinta su fizinio barjero diegimo Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje projektu, aptartos finansavimo galimybės, viešųjų pirkimų procedūros ir teisės aktų pakeitimai reikalingi sklandžiam projekto įgyvendinimui. Posėdyje planuojama priimti bendrą abiejų komitetų sprendimą, raginantį visu valstybės sienos su Baltarusijos Respublika perimetru per kuo trumpesnį laiką sustiprinti valstybės sieną fiziniu barjeru, apsaugančiu Lietuvos Respublikos teritoriją nuo neteisėto patekimo į ją, taip užkertant kelią dabartinėms bei kitoms hibridinėms grėsmėms ir panaikinant prielaidas susidaryti masinės neteisėtos migracijos kanalui per Lietuvos teritoriją į kitas ES ir NATO valstybes. Pabrėžiama taip pat būtinybė skirti tinkamą finansavimą apsauginės tvoros ir jos infrastruktūros pastatymui.

 

Pažymėtina, kad precedentų neturintis migrantų iš Baltarusijos į Lietuvą gabenimo mastas yra hibridinė agresija prieš Lietuvos Respubliką, kurios metu, pažeidžiant tarptautinės teisės normas ir nesilaikant prisiimtų tarptautinių įsipareigojimų, organizuojami nelegaliai Lietuvos Respublikos valstybės sieną kertančių užsieniečių iš trečiųjų šalių srautai, siekiant destabilizuoti padėtį Lietuvoje, ir paveikti vieningą ES poziciją Baltarusijos valdančiojo režimo atžvilgiu.

Komentarai žiniasklaidai numatyti nuo 11.40 val. šalia Seimo III rūmų 520 salės.

 

Parengė

Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto biuro patarėja Agnija Tumkevič

Tel. (8 5) 239 6772, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-08-05 15:13
   Asta Markevičienė