Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Biudžeto ir finansų komitetas

Seimo delegacija Tarpparlamentinėje ES stabilumo, ekonomikos koordinavimo ir valdysenos konferencijoje: „Dabartiniai sprendimai apsaugant ekonomiką ir Europos visuomenę nuo karo poveikio bus lemiami ateities europiečių kartoms“

2023 m. kovo 1 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Lietuvos Respublikos Seimo delegacija, kurią sudarė Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė, Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Justas Džiugelis, Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas ir Biudžeto ir finansų komiteto narys Vytautas Gapšys, vasario 27–28 d. dalyvavo Europos Parlamento savaitės 2023 renginiuose, kuriuos sudarė Tarpparlamentinė Europos Sąjungos stabilumo, ekonomikos koordinavimo ir valdysenos konferencija ir Europos semestro konferencija.

Šiais metais didelis dėmesys buvo skirtas ekonominiams ir socialiniams iššūkiams geopolitinio neapibrėžtumo laikais aptarti, diskusijoms dėl nuotolinio darbo Europos Sąjungoje keliamiems fiskaliniams iššūkiams, pasikeista nuomonėmis dėl Europos Sąjungos ekonomikos valdymo sistemos peržiūros.

Taip pat paraleliai vyko trijų Europos Parlamento komitetų – Biudžeto (BUDG), Ekonomikos ir pinigų politikos komiteto (ECON), Užimtumo ir socialinių reikalų komitetas (EMPL) – posėdžiai.

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė Europos Parlamento Biudžeto komiteto posėdyje savo pasisakyme apie paramą Ukrainai ir naują požiūrį į Europos Sąjungos biudžetą akcentavo, kad Lietuva yra didelė Ukrainos rėmėja – bendra apie 850 mln. eurų Lietuvos suteikta humanitarinė, karinė ir finansinė parama Ukrainai sudaro daugiau kaip 1 proc. Lietuvos BVP. „O Lietuvos verslo ir žmonių vienybė buvo neįtikėtina“, – pabrėžė komiteto pirmininkas, kalbėdamas apie prieš tris dienas paaukotus 14 mln. eurų Ukrainos oro erdvės stebėjimo radarams. „Karas Ukrainoje – tai mūsų karas, nuo kurio negalime „pavargti“, – teigė Lietuvos atstovas ir pabrėžė, kad taikos sąlygomis sudarytas Europos Sąjungos biudžetas turi būti atsparus ir pritaikytas naujiems iššūkiams, taip pat ir karo, todėl skubiai reikalingos naujos tvarios priemonės.

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Seimo Ekonomikos komiteto biuro patarėja (ES) Rasa Ona Duburaitė)

 

Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas M. Lingė akcentavo, kad šiemet nukreipiama 18 milijardų eurų ES finansinė pagalba paskolų forma Ukrainai yra didelis žingsnis per tokį trumpą laiką, tačiau Ukrainos fiskalinis deficitas 2023 metais yra 38 mlrd. eurų, be to, skaičiuojama, kad Ukrainos atstatymui ir atkūrimui reikės apie 600 mlrd. eurų, todėl būtini ilgalaikiai sprendimai. Jis pasveikino tam tikslui įsteigtą daugialypę tarptautinę Donorų koordinavimo platformą. „Žvelgdama į ateitį, Europos Sąjunga turi parengti savo finansinį planą Next Generation 2.0, skirtą Ukrainai“, – ragino parlamentaras ir pabrėžė, kad reikia rasti teisinių būdų, kaip panaudoti sankcijomis įšaldytą Rusijos turtą Ukrainos atstatymui. „Turime vadovautis plačiai taikomu aplinkos apsaugos principu: moka teršėjas. Šiuo atveju – griovėjas atstato ir moka reparacijas“, – teigė Lietuvos atstovas.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Justas Džiugelis susitiko ir apsikeitė nuomonėmis aktualiais Europos Sąjungos klausimais su Europos Parlamento Pirmininke Roberta Mecola (Roberta Metsola).

Nuotraukos centre – Othmaras Karasas, Europos Parlamento Pirmininko pavaduotojas ryšiams su nacionaliniais parlamentais. Europos Parlamento nuotrauka (aut. Ericas Vidalis)

 

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Justas Džiugelis susitiko su Europos Parlamento Pirmininke Roberta Mecola (Roberta Metsola). Europos Parlamento nuotrauka (aut. Daina Le Lardic)

 

Konferencijos metu taip pat vyko diskusijos apie karo Ukrainoje poveikį, socialinius ir ekonominius padarinius, kuriuos lėmė didelė infliacija ir išaugusios energijos kainos, bei jų šalinimo priemones, ypatingą dėmesį skiriant pažeidžiamiems namų ūkiams, klimato kaitą, energetiką, ES daugiametės finansinės programos, nuosavų išteklių peržiūrą, mažėjančių grynųjų pinigų įtaką skaitmeninėms valiutoms.

Seimo delegacija Europos Parlamente susitiko su Europos Parlamento nariais Aušra Maldeikiene ir Juozu Oleku ir pasikeitė nuomonėmis dėl ES ir Lietuvos aktualijų ir problemų.

Susitikimo su Lietuvos nuolatinės atstovybės ES vadovu Arnoldu Pranckevičiumi didžiausias dėmesys buvo skirtas Ukrainos  klausimams aptarti – finansinės paramos, galimos pagalbos Ukrainai siekiant narystės ES, taip pat tarptautinės paramos aspektais.

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Seimo Ekonomikos komiteto biuro patarėja (ES) Rasa Ona Duburaitė)

 

Europos Parlamento savaitė suburia Europos Sąjungos, šalių kandidačių ir stebėtojų šalių parlamentarus aptarti ekonomikos, biudžeto ir socialinius klausimus. Ją sudaro Tarpparlamentinė Europos Sąjungos stabilumo, ekonomikos koordinavimo ir valdysenos konferencija ir Europos semestro konferencija. Tarpparlamentinė konferencija dėl ES stabilumo, ekonomikos koordinavimo ir valdysenos (IPC-SECG) yra nuolatinė nacionalinių parlamentų ir Europos Parlamento (EP) bendradarbiavimo platforma, įsteigta 2013 m. ES parlamentų pirmininkų konferencijos sprendimu. Europos semestras yra pagrindinis ir reikšmingiausias tarpparlamentinis ES ekonomikos valdysenos ir koordinavimo renginys. Konferencijai kartu pirmininkauja Švedijos Riksdago atitinkamų komitetų pirmininkai, glaudžiai bendradarbiaudami su Europos Parlamentu.

Švedija pirmininkauja ES Tarybai 2023 m. sausio 1 d. – liepos 31 d. 

 

Parengė

Seimo Ekonomikos komiteto biuro patarėja (ES)

Rasa Ona Duburaitė, tel. (8 5) 239 6756 

 

Seimo Europos reikalų komiteto patarėja (ES)

Aistė Pikiotienė, tel. (8 5) 239 6864

 

   Naujausi pakeitimai - 2023-03-01 13:54
   Monika Kutkaitytė