Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Jaunimo ir sporto reikalų komisija

Jaunimo ir sporto reikalų komisijai pristatyta šiuo metu vykdoma Nacionalinės sporto agentūros steigimo procedūra ir tikslai

2022 m. balandžio 14 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Balandžio 13 d. posėdyje Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisija aptarė sporto sistemos valdymo pokyčių įgyvendinimo klausimą ir domėjosi Nacionalinės sporto agentūros steigimo procesu. Atsižvelgdami į tai, kad valstybės skiriamos lėšos sportui didėja, komisijos nariai akcentavo tinkamo jų administravimo ir panaudojimo kontrolės svarbą.

Seimui šių metų sausį priėmus Sporto įstatymo naują redakciją, nuo liepos 1 d. sporto politiką įgyvendins steigiama nauja biudžetinė įstaiga – Nacionalinė sporto agentūra. Pasak posėdyje dalyvavusio švietimo, mokslo ir sporto viceministro Lino Obcarsko, naujoji įstaiga administruos apie 60 mln. eurų valstybės lėšų. Jos išlaikymui planuojama apie 1,7 mln. eurų per metus.

Viceministras komisijos narius informavo apie numatomus įstaigos uždavinius, struktūrą ir kitus su jos steigimu susijusius klausimus.

L. Obcarskas pažymėjo, kad agentūros uždaviniai siejami su olimpiniais, paramlimpiniais medaliais ir medaliais kurčiųjų žaidynėse,  taip pat pasaulines sąlygas atitinkančios infrastruktūros aukšto meistriškumo sportininkams užtikrinimu, sportininkų socialinėmis garantijomis ir skatinimu, aptarnaujančiu personalu, medicina, mokslu ir technologijomis. Fiziškai aktyvi visuomenė  ir  visuomenei prieinama infrastruktūra taip pat bus vienas iš agentūros siekių. Be to, agentūra rūpinsis gero valdymo principų diegimu sporto šakų federacijoms, teiks pagalbą siekiant, kad kiekviena valstybės finansavimą gaunanti federacija turėtų Talentų ID sistemą (talentų atranka ir jų sportinės karjeros vystymas).

Numatoma, kad Nacionalinėje sporto agentūroje bus steigiami  34 etatai, veiks 5 skyriai.

Viceministras informavo, kad šiuo metu vykdoma agentūros steigimo derinimo procedūra ir dar šį mėnesį planuojama priimti Vyriausybės nutarimą dėl įstaigos įsteigimo. Gegužės mėnesį numatoma vykdyti atranką į jos vadovus, o liepą būtų pradėta formuoti darbuotojų komanda. Planuojama, kad valstybės stipendijų, premijų ir rentų skyrimą agentūra pradės administruoti dar liepos mėnesį, o rugsėjį skelbs fizinio aktyvumo projektų ir programų konkursus. Pilnai funkcionuoti ir vykdyti sporto politiką visa apimtimi Nacionalinė sporto agentūra turėtų pradėti nuo kitų metų pradžios.

 

Komisijos pirmininkas Virgilijus Alekna, tel. (8 5) 239 6698

 

Parengė

Seimo kanceliarijos patarėja

Jurgita Petniūnaitė, tel. (8 5) 239 6177

   Naujausi pakeitimai - 2022-04-14 11:42
   Jolanta Anskaitienė