Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Jaunimo ir sporto reikalų komisija

Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininko V. Aleknos spaudos konferencija „Lietuvos mokinių fizinis aktyvumas ir toliau mažėja. Ką turime daryti?“

2023 m. balandžio 3 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

 

Balandžio 5 d., trečiadienį, 15 val. Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Virgilijus Alekna rengia spaudos konferenciją „Lietuvos mokinių fizinis aktyvumas ir toliau mažėja. Ką turime daryti?“

Lietuvos vaikų ir jaunimo fizinis aktyvumas per paskutinius ketverius metus sumažėjo. Tokią išvadą daro mokslinius tyrimus, susijusius su mokinių fiziniu aktyvumu, vykdantis Lietuvos sporto universitetas (LSU). Atsižvelgiant į tai, kad mokinių fizinis aktyvumas ir iki šiol buvo žemas, tai gali kelti vis didesnę grėsmę žmonių gerovei ir tapti rimta finansine našta valstybei ir visuomenei.

 LSU yra Pasaulio aktyvių ir sveikų vaikų aljanso (Active Healthy Kids Global Alliance) narys ir jau antrą kartą, bendradarbiaudamas su Vilniaus universitetu, Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, parengė Lietuvos vaikų ir jaunimo fizinio aktyvumo ataskaitą (pirmoji ataskaita parengta 2018 m.). Ją rengiant, atlikta 5–17 metų amžiaus vaikų fizinio aktyvumo ir su juo susijusių rodiklių, literatūros, dokumentų šaltinių analizė.

Nacionalines ataskaitas rengė ir kitos 56 šalys. Su fiziniu vaikų ir jaunimo aktyvumu susiję Lietuvos rodikliai, lyginant su kitomis ataskaitas pateikusiomis pasaulio šalimis, yra vidutiniški. Geriausiai bendras fizinis aktyvumas vertinamas Danijoje, Suomijoje, Japonijoje, Slovėnijoje.

Spaudos konferencijos metu LSU atstovai pristatys ataskaitos išvadas ir pateiks savo rekomendacijas, ką turime daryti siekdami didinti šalies vaikų ir jaunimo fizinį aktyvumą.

 

Komisijos pirmininkas Virgilijus Alekna, tel. (8 5) 239 6698

Parengė

Seimo kanceliarijos patarėja

Jurgita Petniūnaitė, tel. (8 5) 239 6177

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2023-04-03 08:52
   Jolanta Anskaitienė