Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Aplinkos apsaugos komitetas

Aplinkos apsaugos komiteto veikla

Komitetas, pagal kompetenciją dalyvaudamas teisėkūroje, rengia ir nagrinėja įstatymų, kitų teisės aktų projektus ir pasiūlymus aplinkos kokybės, darnaus vystymosi, klimato kaitos, gamtos išteklių: miškų, žemės, biologinės įvairovės, gelmių, vandens, saugomų teritorijų naudojimo ir apsaugos, atsinaujinančių ir alternatyvių energijos šaltinių naudojimo, teritorijų planavimo, statybų ir būsto, urbanistikos ir architektūros, kraštovaizdžio, komunalinio ūkio ir poveikio aplinkai vertinimo klausimais; koordinuoja suinteresuotų valstybės institucijų ir kitų organizacijų darbą rengiant įstatymų projektus komiteto kompetencijai priklausančiais klausimais; aplinkosaugos požiūriu nagrinėja komitetui perduotus įstatymų ir kitų teisės aktų projektus; rengia ir nagrinėja pasiūlymus dėl Lietuvos aplinkosaugos politikos formavimo; atlieka parlamentinę kontrolę komiteto kompetencijai priklausančiais klausimais; svarsto tarptautinės teisės aktus, susijusius su aplinkosauga, ir teikia pasiūlymus ir išvadas Seimui.

Komitetas daug dėmesio skiria teisės aktams, sudarantiems teisines sąlygas siekti darnaus apsirūpinimo energija ir mažinti taršą, taip pat galimybėms mažinti priklausomybę nuo iškastinių išteklių ir energijos importo, taupyti energiją, skatinti būsto renovaciją, biokuro naudojimą, vėjo ir saulės energetikos objektų plėtrą.

Komitetas pagal kompetenciją nuolat nagrinėja gyventojų ar organizacijų keliamas problemas, atsižvelgdamas į jų svarbą rengia išvažiuojamuosius posėdžius, atlieka parlamentinę kontrolę, teikia siūlymus Vyriausybei ir kitoms kompetentingoms institucijoms.

Komiteto veikla reglamentuojama Seimo statuto 58 straipsnyje.