Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Tarpparlamentinių ryšių su Austrijos Respublika grupė

Tarpparlamentinių ryšių su Austrijos Respublika grupės pirmininkas Stasys Šedbaras ir Austrijos Respublikos ambasadorė Ivona Tončik-Sorinč pasidžiaugė gerais Lietuvos ir Austrijos bendradarbiavimo plėtros ženklais

2021 m. birželio 15 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Birželio 15 d. Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Austrijos Respublika grupės nariai susitiko su Austrijos Respublikos ambasadore Lietuvos Respublikai Ivona Tončik-Sorinč (Yvonne Toncic-Sorinj) ir apsikeitė nuomonėmis apie tolesnę Lietuvos ir Austrijos bendradarbiavimo plėtrą.

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Džoja Gunda Barysaitė)

 

Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras, vadovaujantis Tarpparlamentinių ryšių su Austrijos Respublika grupei, pasidžiaugė neseniai įvykusiu Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės vizitu Austrijoje, kuris, tikimasi, yra teigiamas abiejų valstybių santykių plėtros ženklas.

Ambasadorė I. Tončik-Sorinč pritarė S. Šedbaro nuomonei, kad Lietuvos Vyriausybės vadovės vizitas ir dalyvavimas Vachau Europos forume Austrijos Federalinio Kanclerio Sebastiano Kurzo (Sebastian Kurz) garbės svečio teisėmis buvo labai sėkmingi, plačiai nušviesti šalies žiniasklaidoje. Jos teigimu, taip pat didelio dėmesio susilaukė Baltarusijos opozicijos atstovės Sviatlanos Cichanouskajos apsilankymas Austrijoje.

Tarpparlamentinių ryšių su Austrijos Respublika grupės nariai Justas Džiugelis ir Liudas Jonaitis pokalbyje pasisakė už verslo atstovų, tolesnį profesinio rengimo specialistų bendradarbiavimą.

Austrijos Respublikos ambasadorė Lietuvai pažymėjo, kad po Austrijos parlamento rinkimų 2019 m. įsteigta Ryšių su Baltijos valstybėmis grupė suinteresuota atnaujinti ryšius su kolegomis Lietuvoje. Perduotas Zalcburgo Landtago Pirmininkės dr. Brigitos Palauf (Brigitta Pallauf) ir Lietuvos garbės konsulo Ėricho Vagnerio (Erich Wagner) kvietimas atvykti į Lietuvos ir Zalcburgo žemės bendradarbiavimui skirtus renginius.

Vieninga susitikime dalyvavusių grupės narių nuomone, sėkmingai plėtojami abipusiai naudingi Lietuvos ir Austrijos ryšiai leidžia tikėtis, kad Vilniuje vėl bus atidaryta 2016 m. uždaryta Austrijos Respublikos ambasada.

 

2021 m. sukanka 30 metų, kai Austrijos Respublika pripažino atkurtą Lietuvos Nepriklausomybę ir atkūrė diplomatinius santykius.

 

Daugiau informacijos:

Jolita Siriūtė

Seimo kanceliarijos Tarptautinių ryšių skyriaus vyriausioji specialistė

Tel. (8 5) 239 6218, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-06-16 08:22
   Monika Kutkaitytė