Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Ateities komitetas

Seimo Ateities komitetas kviečia į antrąją apskritojo stalo diskusiją apie litvinizmą

2023 m. spalio 23 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Spalio 24 d., antradienį, 17 val., Seimo III rūmų 218B salėje Seimo Ateities komitetas rengia antrąją apskritojo stalo diskusiją „Litvinizmas: kilmė, įtaka ir iššūkiai baltarusių ir lietuvių santykiams“.

Apskritojo stalo diskusija tarp Baltarusijos ir Lietuvos istorikų, politikų, visuomeninių organizacijų atstovų apie dviejų šalių istoriją ir atminties politiką skirta pradėti reguliarią ekspertų, pilietinės visuomenės, politinių organizacijų atstovų diskusiją, siekiant stiprinti partnerystės ryšius tarp dviejų šalių (Lietuvos ir Baltarusijos) visuomenių, aptariant aktualias politines ir socialines problemas bei formuluojant pasiūlymus dėl jų sprendimo. Diskusijoje bus diskutuojama šiuo probleminiu klausimu: istorijos ir istorinės atminties problemos dviejų tautų, Lietuvos ir Baltarusijos, sąveikoje, įskaitant radikalių ir faktais nepagrįstų praeities interpretacijų prevenciją.

Diskusijoje dalyvaus ir savo įžvalgomis dalysis: Seimo Ateities komiteto pirmininkas prof. R. Lopata, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto, Istorijos teorijos ir kultūros istorijos katedros vedėjas prof. habil. dr. Alfredas Bumblauskas, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto, Istorijos teorijos ir kultūros istorijos katedros docentas, Lietuvos istorijos instituto direktoriaus pavaduotojas ryšiams su užsieniu ir komunikacija dr. Aurimas Švedas, Vilniaus universiteto tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas, politologas dr. Vytis Jurkonis, politinio tyrimo instituto „Politinė sfera“ direktorius dr. Andrej Kazakevič, istorikas dr. Aleksandr Biely, akademikas dr. A. Michailov.

Moderatorius: Seimo Ateities komiteto pirmininkas prof. R. Lopata.

Renginys bus transliuojamas Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“ ir „Delfi“ portale.

 

 

 

 

 

Daugiau informacijos:

Ateities komiteto biuro padėjėja

Jūratė Ozarovskienė tel. (8 5) 2096832, el. p. jurate.ozarovskiene@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2023-10-23 14:59
   Rūta Mensonaitė