Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo delegacija Frankofonijos Parlamentinėje Asamblėjoje

Apie Frankofonijos Parlamentinę Asamblėją

 

Frankofonijos Parlamentinė Asamblėja (FPA) yra tarptautinė organizacija, vienijanti prancūziškai kalbančius parlamentarus. Asamblėjos veikloje gali dalyvauti nacionaliniai parlamentai ir atskirų valstybių prancūziškai kalbančių regionų administracinių vienetų, vykdančių įstatymų leidybos funkciją, delegacijos. Asamblėja palaiko ryšius su frankofoniškomis asociacijomis bei organizacijomis, tai pat ir su kitomis parlamentinėmis asamblėjomis.

1967 m. Liuksemburge įvyko visuotinis prancūziškai kalbančių parlamentarų tarptautinės asociacijos susirinkimas, kuriame dalyvavo politikai iš Europos, Amerikos, Afrikos, Azijos ir Okeanijos šalių. Pagrindinis asociacijos tikslas buvo pristatyti kultūrų įvairovę ir stiprinti prancūzų kalbos įtaką pasaulyje.  

1989 m. Paryžiuje įvykusiame XVII visuotiniame susirinkime asociacija pakeitė pavadinimą ir tapo prancūziškai kalbančių parlamentarų tarptautine asamblėja.

1997 m. Hanojuje įvykusiame VII Frankofonijos viršūnių susitikime asamblėjai buvo suteiktas Tarptautinės frankofonijos organizacijos patariamosios institucijos statusas.

1998 m. Abidžane (Dramblio Kaulo Krantas) vykusioje parlamentinėje sesijoje buvo patvirtintas naujas ir iki šiol galiojantis asamblėjos pavadinimas – Frankofonijos Parlamentinė Asamblėja.

 

FPA būstinė ir tarptautinis sekretoriatas įsikūrę Paryžiuje. Oficiali Asamblėjos kalba – prancūzų.

 

FPA tikslai: skatinti demokratijos, teisinės valstybės ir asmens teisių vystymąsi, pirmiausia  frankofoniškoje bendruomenėje; prisidėti prie prancūzų kalbos sklaidos; skatinti bendradarbiavimą ir  stiprinti solidarumą frankofoniškoje bendruomenėje; prisidėti prie tų tautų, kurios kasdien vartoja prancūzų kalbą, tačiau nėra prancūziškosios kultūros dalis, kultūrų vystymo ir abipusio pažinimo; atstovauti frankofoniškų tautų interesams ir siekiams frankofoniškose įstatymų leidžiamosios  valdžios institucijose.  

 

Asamblėja yra suskirstyta į keturias regioninės grupes – Afrikos, Amerikos, Azijos ir Ramiojo vandenyno, Europos. Lietuva priklauso Europos regiono grupei.

 

Frankofonijos Parlamentinėje Asamblėjoje veikia keturi nuolatiniai komitetai:

 

Politinių klausimų komitetas;

Švietimo, komunikacijos ir kultūros reikalų komitetas;

Parlamentinių reikalų komitetas;

Bendradarbiavimo ir vystymo komitetas.

 

Visa FPA į plenarinę sesiją susirenka kartą metuose. Asamblėjos nustatyto regiono delegacijos gali susirinkti į regioninę sesiją. Per metus taip pat yra surengiami keli komitetų posėdžiai.

Asamblėjos Biuras rengia plenarines sesijas, prižiūri sesijų sprendimų vykdymą, koordinuoja komitetų veiklą, tvirtina biudžetą.

Asamblėja turi Generalinį sekretoriatą, kuriam vadovauja du generaliniai sekretoriai – vienas atsakingas už parlamentinius, kitas – už  administracinius klausimus.

Asamblėjos metinis biudžetas yra sudaromas iš kiekvienos  narės  įmokų. Kasmet įmokos yra nustatomos pagal Prancūzijos gyvenimo lygį.