Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo delegacija NATO Parlamentinėje Asamblėjoje

Seimo delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje pirmininkas: Lietuva nedarys jokių kompromisų savo saugumo sąskaita

2022 m. gegužės 16 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje (NATO PA) pirmininkas Audronius Ažubalis ir šios delegacijos pirmininko pavaduotojas Dainius Gaižauskas gegužės 10–13 dienomis kartu su NATO PA Politikos reikalų komitetu, taip pat Demokratijos ir saugumo komitetu lankėsi Hagoje. Posėdžiuose, kurie vyko Nyderlandų Karalystės Atstovų Rūmuose, buvo svarstomi klausimai dėl NATO ateities, atgrasymo politikos ir naujosios NATO strateginės koncepcijos.

Po vizito Lietuvos delegacijos pirmininkas neslėpė susirūpinimo: „Visų pirma, euroatlantinė bendruomenė neturi vieningo atsako dėl Rusijos silpninimo politikos <...> Ir čia Lietuva gali būti pirmoji, kuri visai mūsų Vakarų bendruomenei kelia esminį klausimą: ką privalome kartu pasiekti, remdami Ukrainą politiškai, ginklais ir finansais, ir koks mūsų galutinis tikslas?“ <...> Svarstymuose dėl naujosios NATO strategijos kai kas ir toliau kartoja atgrasymo sąvoką ir bando aiškinti, kad sustiprintos priešakinės gynybos sąvoka nėra būtina – net ir šiandien... Ir tai neatsitiktiniai pasisakymai <...> kai kuriose NATO valstybių sostinėse naujojoje NATO strategijoje jie nenori matyti žodžio „karas“, mato konstruktyvių ir tvarių santykių su Rusija perspektyvą kaip normą, jei „ši atsisakys agresyvios laikysenos ir antagonistinės laikysenos“, nutyli okupuotų teritorijų besąlygišką grąžinimo būtinybę ar net ištraukia į dienos šviesą „ginklų kontrolę“, kurią bando suplakti su atgrasymo ir gynybos reikalais <...>. Kai kurių sąmonėje NATO Russian Founding act vis dar yra realija!“

A. Ažubalio teigimu, Lietuvos pozicija turi būti išgryninta, suvokiant, kad NATO strateginėje koncepcijoje ilgam laikui gali būti įtvirtintos pavojingos nuostatos mūsų saugumui. Lietuvos valstybės pozicija įvairiausiais atstovavimo lygiais turi būti aiški: Lietuva nedarys jokių kompromisų Lietuvos saugumo sąskaita.

Vizito metu taip pat buvo aptariami kiti svarbūs klausimai: kariniai nusikaltimai Ukrainoje;  geopolitinė padėtis Indijos ir Ramiojo vandenyno regione bei strategija euroatlantinei bendruomenei; Nyderlandų gynybos ir užsienio politikos prioritetai, Afganistano pamokos, požiūris į Rusijos ir Kinijos iššūkius, terorizmo grėsmes ir kt.

Posėdžių dalyviai susitiko su Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos atstovais, lankėsi NATO Informacijos ir komunikacijos agentūroje.

 

 

Kontaktams:

Seimo narys Audronius Ažubalis

Tel. (8 5) 239 6321

El. p. [email protected]

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro patarėja Jolanta Anskaitienė

Tel. (8 5)  239 6508, el. p. [email protected]

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2022-05-17 11:35
   Jolanta Anskaitienė