Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Laikinoji Pilietinio dalyvavimo ir bendruomeniškumo skatinimo grupė

Pilietinio dalyvavimo ir bendruomeniškumo skatinimo grupės pirmininko Kęstučio Vilkausko pranešimas: „Svarbu suvokti, kad seniūnaitis – gyventojų atstovas“

2021 m. balandžio 19 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Balandžio 14 d. penktajame laikinosios Pilietinio dalyvavimo ir bendruomeniškumo skatinimo grupės posėdyje iš esmės buvo toliau tęsiama dar vasario mėnesį pradėta gvildenti tema „Seniūnaičiai – socialinis kapitalas, su kuriuo galima daug pasiekti“.

Posėdžio metu buvo siekiama dar išsamiau, dar giliau aptarti seniūnaičių rinkimų ir veiklos, santykių su bendruomeninėmis organizacijomis, mokymo, patiriamų išlaidų kompensavimo (apmokėjimo), taip pat  atsiskaitymo seniūnaitijų gyventojams problemas ir galimybes šias problemas spręsti. Todėl, siekiant šio tikslo, posėdyje buvo suteikta galimybė pasisakyti ir Vidaus reikalų ministerijos, formuojančios valstybės politiką vietos savivaldos srityje, atstovui, ir kelių – miesto ir kaimiškosios seniūnijos – seniūnams, taip pat keliems seniūnaičiams, atstovaujantiems tiek kaimiškąsias, tiek ir miesto seniūnaitijas.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Seimo laikinosios grupės posėdyje dalyvavusi Dalia Masaitienė, Vidaus reikalų ministerijos Viešojo administravimo ir vietos savivaldos politikos grupės vyresnioji patarėja, pateikė vertingą ir kai kam naują informaciją apie tai, kada ir kokiomis aplinkybėmis „atsirado“ seniūnaičiai Lietuvoje, kokį raidos kelią jie nuėjo per 15–20 metų. Ji eilinį kartą akcentavo, kad problemas, susijusias su seniūnaičių rinkimais, teisėmis ir pareigomis, santykiais su gyventojais ir savivaldybių institucijomis, reikia spręsti sistemiškai (nepamirštant, kokią vietą savivaldybėje užima ši grandis), o pokyčius, ieškant lankstesnių ir tinkamiausių gyventojų įtraukimo formų, daryti kompleksiškai.

Įdomių vertinimų ir vertingų įžvalgų, kaip gerinti seniūnaičių įvaizdį, rinkimų tvarką, veiklą, atsiskaitymą gyventojams, organizuoti mokymą pateikė Klaipėdos miesto seniūnaitis Renaldas Kulikauskas, Kauno miesto seniūnaitė Brigita Bingelytė, kaimiškiesiems seniūnaičiams aktualius klausimus apžvelgė Neringa Čemerienė ir Kėdainių rajono savivaldybės seniūnaitė Vilma Samaitienė. Seniūnaičių veiklos mieste specifiką pristatė Kauno miesto savivaldybės seniūnė Asta Chanko, o specifiką kaimiškojoje seniūnijoje – Kupiškio rajono savivaldybės seniūnas Žydrūnas Vanagas.

Posėdžio metu jau kelintą kartą nuskambėjo Seimo nario Andriaus Kupčinsko raginimas nebijoti drąsesnių minčių, įvertinti ir galimai pasinaudoti Estijos savivaldybėse sukaupta gerąja patirtimi, sudarant atstovaujamąsias ir vykdomąsias institucijas, suteikiant teisę disponuoti 5 procentais savivaldybės biudžeto. Profesorius Ramūnas Navickas eilinį kartą pasiūlė Lietuvos vietos savivaldos sistemą pertvarkyti į dviejų pakopų sistemą.

Seimo laikinosios grupės pirmininkas Kęstutis Vilkauskas, reziumuodamas posėdžio metu išsakytas mintis ir siūlymus, pažymėjo, kad posėdžio metu išsakytos vertingiausios mintys ir siūlymai bus perduoti Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetui ir Vidaus reikalų ministerijai, prašant inicijuoti įstatymų pakeitimus ar organizuoti viešąsias diskusijas Seime. „Būkime drąsūs, pragmatiški, bet kantrūs, nes pokyčiai reikalauja laiko“, – teigė parlamentaras.

Seimo laikinosios grupės artimiausia nuotolinė diskusija vyks gegužės mėn. tema „Seniūnijų stiprinimas: geriausio varianto paieška“.

 

 

Daugiau informacijos:

Laikinosios Pilietinio dalyvavimo ir bendruomeniškumo skatinimo grupės  pirmininkas

Kęstutis Vilkauskas

Tel. (8 5) 239 6335

       Naujausi pakeitimai - 2021-04-20 10:23
       Monika Kutkaitytė