Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Seimo darbas
Kur ir kaip galima susipažinti su įstatymų leidybos naujienomis?

Šią informaciją galima rasti Seimo svetainės rubrikoje Teisėkūra pasirinkus smulkesnes rubrikas, kur skelbiama, kokius teisės aktų projektus šiuo metu svarsto Seimas ir Seimo komitetai. Rubrikoje Teisėkūros naujienos galima susipažinti su naujausiais įregistruotais teisės aktų projektais, naujausiais įsigaliojusiais įstatymais, taip pat su Seimo posėdžių darbotvarke, protokolais, stenogramomis ir kitais dokumentais.

Kaip surasti mane dominantį galiojantį įstatymą?

Teisės aktams surasti siūlome naudotis Teisės aktų informacine sistema arba Teisės aktų registru. Šios sistemos priimtų teisės aktų leidžia ieškoti pagal įvairius paieškos kriterijus.

Paprasčiausias būdas – paieškoje įvesti dokumento numerį. Jeigu jo nežinote, siūlome šiose paieškų sistemose:

- eilutėje Žodžiai pavadinime įrašyti vieną ar daugiau žodžių iš įstatymo pavadinimo. Kuo tikslesnį įvesite dokumento pavadinimą, tuo pateikiami rezultatai labiau atspindės jūsų ieškomą tikslą;

- eilutėje Rūšis pasirinkti ieškomo dokumento rūšį;

- eilutėje Įstaiga pasirinkti Seimas.

Jei teisės aktas buvo tikslintas ir keistas, nepamirškite atsidaryti galiojančios dokumento suvestinės redakcijos.

 

Pavyzdys:

 

 

Kada vyksta Seimo posėdžiai?

Seimo posėdžiai paprastai vyksta eilinių pavasario ir rudens sesijų metu. Pavasario sesija prasideda kovo 10 d. ir baigiasi birželio 30 d., rudens sesija prasideda rugsėjo 10 d. ir baigiasi gruodžio 23 d. Per sesijas posėdžiai rengiami antradieniais ir ketvirtadieniais, o kas trys savaitės daroma vienos savaitės posėdžių pertrauka. Esant būtinybei gali būti šaukiami nenumatyti posėdžiai ar renkamasi į neeilines sesijas. Su Seimo posėdžių grafiku, kuris tvirtinamas prieš kiekvieną sesijos pradžią, galima susipažinti čia.

Noriu pateikti pasiūlymą Seimui. Kaip tai galėčiau padaryti?

Siūlytume susipažinti su specialiu straipsniu, kuriame plačiau pristatomos piliečių galimybės dalyvauti teisėkūros procese. Straipsnis skelbiamas čia.

Praktinius patarimus, kaip tapti teisėkūros dalyviu, kaip pateikti pasiūlymus, taip pat galima rasti čia.

Dažnai girdime minint Seimo komitetus ir komisijas. Kas tai? Ką ir kaip jie veikia?

Seimas įstatymų projektams ir siauresnės srities klausimams nagrinėti iš savo narių sudaro komitetus ir komisijas. Pagrindinės komitetų ir komisijų veiklos kryptys yra teisėkūra ir parlamentinė kontrolė. Būtent komitetų ir komisijų posėdžiuose Seimo nariai gilinasi į kiekvieno svarstomo klausimo esmę, apsisprendžia dėl balsavimo Seimo posėdyje nagrinėjant teisės aktų projektus ar kitais klausimais. Detaliau susipažinti su Seimo komitetais ir komisijomis bei jų veikla galima čia.

Ar yra galimybė užsiregistruoti į priėmimą su Seimo vadovais ir komitetų bei komisijų pirmininkais, kitais Seimo nariais?

Taip. Seimo nariai nuolat bendrauja su savo rinkėjais, lanko vietos bendruomenes. Dauguma jų turi priėmimo biurus savo rinkimų apygardose. Informaciją apie priėmimo ir susitikimų laikus parlamentarai paprastai skelbia savo darbotvarkėse (savo profiliuose – rubrikoje Darbotvarkė).

Seimo vadovai ir komitetų bei komisijų pirmininkai reguliariai rengia susitikimus parlamento rūmuose (ekstremaliosios situacijos ir karantino metu šie susitikimai organizuojami nuotoliniu būdu). Informacija apie organizuojamus susitikimus su gyventojais skelbiama čia atitinkamose rubrikose. Jeigu priėmimų nėra numatyta, dėl informacijos galima kreiptis tel. (8 5) 239 6060 arba el. p. [email protected].

Kas yra Seimo frakcijos ir ką jos veikia?

Seimo nariai į frakcijas jungiasi siekdami įgyvendinti savo politinius tikslus. Frakciją turi sudaryti ne mažiau kaip 7 Seimo nariai. Neįsiregistravę į frakcijas parlamentarai pripažįstami vienos mišrios Seimo narių grupės nariais.

Informaciją apie frakcijų narių skaičių, pasiskirstymą pagal lytį, frakcijų veiklą galima rasti čia. Kaip formuojamos Seimo frakcijos ir kokios teisės joms suteikiamos, išsamiai paaiškinama Seimo statute.

Domiuosi užsienio politika. Kur galėčiau rasti informacijos apie Seimo tarptautinę veiklą?

Kviečiame apsilankyti rubrikose Tarptautiniai ryšiai ir Seimas ir Europos Sąjunga. Čia rasite informaciją apie Seimo dalyvavimą Europos Sąjungos veikloje, tarptautinėse organizacijose, tarpparlamentinių ryšių grupėse.

Kur galima rasti Seimo darbo statistiką?

Seimo darbo statistika skelbiama čia. Seimo sesijai pasibaigus ši statistika atnaujinama, pateikiami palyginimai su ankstesnių kadencijų sesijomis.