Seimo nario Lino Slušnio pranešimas: „Darbo grupė dėl alternatyvių Psichologų praktinės veiklos įstatymų projektų spręs ir psichologų trūkumo problemą“
2021 m. kovo 22 d. pranešimas žiniasklaidai
2021 m. kovo 19 dieną įvyko pirmasis Seimo valdybos sudarytos darbo grupės posėdis dėl alternatyvių Psichologų praktinės veiklos įstatymų Nr. XIIIP-683 ir Nr. XIIIP-3234 projektų įvertinimo, siekiant iki gegužės 28 d. parengti pasiūlymus šių projektų tobulinimui.
Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Džoja Gunda Barysaitė)
Posėdžio metu buvo išsakytos skirtingos ekspertų nuomonės dėl psichologų praktinės veiklos reglamentavimo įstatymo. Taip pat atskleistos ir galimos grėsmės. Lietuvos švietimo priemonių plane prioritetu laikomas įtraukusis mokymas, kuriuo siekiama iki 2024 m. į bendrojo ugdymo sistemą integruoti specialiųjų mokymosi poreikių turinčius vaikus.
Susitikimo metu taip pat buvo išgryninta itin aktuali šių dienų problema – psichologų trūkumas. Remiantis statistiniais duomenimis, šiuo metu Lietuvos ugdymo institucijos jaučia apie 450 psichologų stygių. Darbo grupės nariai buvo vieningos nuomonės, kad įstatymų projektas turi būti tobulinamas, atsižvelgiant į šį aspektą, t. y. įstatymas neturėtų sumažinti paslaugų prieinamumo, bet sustiprinti jų kokybę.
„Mūsų tikslas, kad psichologų bendruomenės tarpusavyje susitartų, nes jiems pirmiausia turi rūpėti jų autoritetas. Tik bendromis pastangomis, produktyvių diskusijų būdu, gebant išklausyti ir įsiklausyti į vieni kitų nuomonę, galima rasti racionalius sprendimus bendriems tikslams pasiekti. Mes negriausime to, kas sukurta ir jau sklandžiai veikia, tačiau sieksime sukurti tokį dokumentą, kuriame visos suinteresuotos grupės būtų laimėtojai ir kuris duos didžiausią naudą žmogui, besinaudojančiam psichologų paslaugomis“, – daug lūkesčių suteikiančia kalba posėdį baigė darbo grupės vadovas Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Linas Slušnys.
Daugiau informacijos
Lietuvos Respublikos Seimo nario Lino Slušnio
Padėjėja Indrė Dujauskienė
Mob. 8 612 20 138
El. p. [email protected]
Monika Kutkaitytė