Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Ankstesnės kadencijos

Seimo nario Lino Slušnio pranešimas: „Įstatymas, apie kurį šiandien kalbame, nekalba apie jokį narkotikų legalų vartojimą“

2021 m. birželio 22 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Birželio 22 d. 9 val. Seimo Spaudos konferencijų salėje rengiamoje spaudos konferencijoje „Pasaulinė kampanija „Palaikyti. Negalima bausti“ Priklausomybės prevencijos ir gydymo paslaugų plėtra Lietuvoje“ Priklausomybių prevencijos komisijos pirmininkė Morgana Danielė dar kartą pabrėžė, kad baudžiamasis persekiojimas nesprendžia susidariusių problemų, žmonės nesikreipia pagalbos, trūksta konsultavimo, informavimo, o svarbiausia – narkotikų vartojimas taip ir nemažėja.

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

 

Sveikatos reikalų komiteto narys ir buvęs vaikų psichiatras Linas Slušnys, išreikšdamas palaikymą dekriminalizacijos tikslams, teigė: „Įstatymas, apie kurį šiandien kalbame, nekalba apie jokį narkotikų legalų vartojimą, jis nukreiptas į pagalbą. Dekriminalizacija nėra jokia legalizacija. Mes turime žinoti vieną dalyką, kad iki 2017 metų toms pačioms veikloms nebuvo taikomas Baudžiamasis kodeksas. Po priėmimo tenka pripažinti, kad nebuvo jokio poslinkio mažesnio narkotikų vartojimo link, skaičiai liko tie patys – tai pripažįsta tiek teisėjai, tiek prokuratūra.

Baudžiamasis kodeksas nėra skydas, saugantis nuo priklausomybių – vartojimas nemažėja, o psichikos sveikatos paslaugų prieinamumas ir vartojančiųjų motyvacija gydytis nedidėja. Šiandien mes turime progą atšaukti baudžiamąjį persekiojimą ir motyvuoti savo piliečius gydytis, toliau skatinti aktyvų prevencijos programų vykdymą mokyklose jaunimui, didinti psichikos sveikatos paslaugų prieinamumą. Mokslininkai įrodo, kad prevencijos programų taikymas mokyklose iki 80 proc. sumažina tabako gaminių vartojimą mokyklose, iki 75 proc. – narkotikų vartojimą, iki 60 proc. – alkoholio vartojimą. Mes nesame tuščioje erdvėje, mes turime mokyklas, kuriose taikomos socialinių įgūdžių ugdymo programos, mes turime įrankius, kurie teigiamai veikia mūsų prevencijos sistemą. Belieka sudaryti geresnes sąlygas mokytojams dedant dar daugiau pastangų darbui su jaunimu. Galų gale, per 30 Nepriklausomybės metų mes jau turime gebėti pasitikėti savo piliečiais ir tikėti jų noru keistis ir siekti gydymo.“

Konferencijoje dalyvavusi sveikatos apsaugos ministro patarėja Simona Bieliūnė įvardijo, kad ekspertų grupė jau identifikavusi pokyčių reikalaujančias sritis, siekiant orientuotis į ankstyvą vartojančio asmens atpažinimą. Taip pat parengtas priklausomybės ligų gydymo ir žalos mažinimo priemonių prieinamumo ir kokybės gerinimo planas ketveriems metams. Tuo tarpu įvykdyta savivaldybių praktikos analizė parodė, kad situacija savivaldose yra labai skirtinga – matomas koordinavimo, kompetencijos trūkumas, todėl siekiama parengti vieningą paslaugų teikimo modelį, kuriuo būtų užtikrinamas vienodai kokybiškas paslaugų prieinamumas regionuose. S. Bieliūnės teigimu, ne mažiau svarbu dėmesio centre laikyti ir Seimo nario L. Slušnio minėtą vaikų ir paauglių prevencijos programų taikymą, o gydyme siekti kompleksiškumo – ambulatorijose užtikrinti pagalbą ne tik priklausomam asmeniui, bet ir jo artimiesiems.

 

Šiandien pasaulinė kampanija „Palaikyti. Negalima bausti“ minima dar 92-ose valstybėse.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Linas Slušnys

Mob. 8 698 42 668, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-06-22 11:05
   Monika Kutkaitytė