Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Ankstesnės kadencijos

Seimo nario L. Slušnio pranešimas: „Minint Pagalbos moterims linijos įkūrimo 20-metį: kokias pamokas išmokome?“

2024 m. vasario 13 d. pranešimas žiniasklaidai (Seimo naujienosSeimo nuotraukosSeimo transliacijos ir vaizdo įrašai)

Slušnys.jpg

Seimo kanceliarijos archyvo nuotrauka (aut. Olga Posaškova)

 

Ketvirtadienį, vasario 15 d., 9. 30 val., Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Linas Slušnys kviečia į spaudos konferenciją „Pagalbos moterims linija. Jau 20 metų girdime moteris“, skirtą linijos veiklos 20-mečiui paminėti ir atkreipti visuomenės dėmesį į moterų emocinę sveikatą bei pagalbos moterims poreikį.

Lygiai prieš du dešimtmečius, 2004 m. vasario 15 d., Lietuvoje buvo įkurta „Pagalbos moterims linija“, kurios tikslas – išgirsti kiekvieną su sunkumais susiduriančią moterį, teikti nemokamą, anonimišką ir konfidencialią emocinę paramą.

Seimo narys L. Slušnys teigia: „Jau prieš dvidešimtmetį supratome, kad smurtas artimoje aplinkoje, smurtas šeimoje ir prieš moteris visomis įmanomomis priemonėmis turi būti užkardomas. Augantis poreikis kovoti su vyraujančiomis stigmomis, gebėjimas išgirsti pagalbos šauksmą bei jį atliepti – tai brandžios ir atsakingos pilietinės visuomenės požymis“.

Pastebima, kad poreikis emocinei pagalbai Lietuvoje išlieka didelis. Per du dešimtmečius linijoje turėta daugiau nei 215 tūkstančių pokalbių, iš kurių – 54 278 per pastaruosius dvejus metus. Sukurta glaudi specialų pasirengimą turinti savanorių bendruomenė, kurią šiuo metu sudaro per 300 asmenų. Darbuodamasi pagalbos teikimo ir savanorystės sankirtoje, ši tarnyba tapo neatsiejama Lietuvos psichologinės pagalbos grandimi. 

L. Slušnio nuomone, svarbiausias vaidmuo linijos veikloje tenka savanoriams. „Intensyvių kursų metu įgytos kompetencijos adaptuojamos ne tik darbinėje, bet ir kasdienėje veikloje. Vadinasi, savanorystė pagalbos linijoje daro reikšmingą poveikį visuomenės mentalitetui. Viena vertus, įgytos teorinės žinios bei praktiniai įgūdžiai keičia psichikos sveikatos pažinimą, kita vertus, ugdomas žmonių atsakingumas, pasitikėjimas, pilietiškumas ir bendruomeniškumo jausmas. Todėl norėdami saugesnės ir  sveikesnės visuomenės, privalome ne tik palaikyti, bet ir sąmoningai skatinti savanoriškos veiklos idėjas mūsų šalyje“, – sako L. Slušnys.

Su kokiais emociniais sunkumais moterys Lietuvoje susiduria dažniausiai ? Kaip kiekvienas iš mūsų gali prisidėti, kad moterų psichinė sveikata Lietuvoje gerėtų?  Ką reiškia būti Pagalbos moterims linijos savanore? Į šiuos ir kitus klausimus bus siekiama atsakyti vyksiančios spaudos konferencijos metu. 

Konferencija bus transliuojama Seimo „YouTube“ paskiroje „Atviras Seimas“.

Spaudos konferencijos dalyviai: Tomas Baranovas, Lietuvos emocinės paramos tarnybų asociacijos vykdantysis direktorius; Dr. Dalia Puidokienė, Pagalbos moterims linijos įkūrėja, Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centro direktorė; Aušrinė Krikščionaitienė, Pagalbos moterims linijos Kaune įkūrėja, psichologė-psichoterapeutė; Roberta Pauliuščenkaitė, Moterų informacijos centro psichologė, Pagalbos moterims linijos programos Vilniuje vadovė.

Konferenciją moderuos Seimo narys L. Slušnys.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Linas Slušnys

El. p. [email protected]

Mob. 8 698 42 668

 

   Naujausi pakeitimai - 2024-02-13 17:06
   Jolanta Anskaitienė