Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Ankstesnės kadencijos

Seimo nario Lino Slušnio pranešimas: „Kaip išmintingiau paskirstyti neformaliojo vaikų švietimo lėšas?“

2024 m. gegužės 16 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

slusnys_c.jpg
Seimo kanceliarijos nuotrauka

 

Vaiko dienos minėjimo proga šį penktadienį, gegužės 17 d., 9.30 val. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Linas Slušnys rengia spaudos konferenciją „Vaikų į(si)traukimas į neformalųjį švietimą yra esminis žalingų įpročių prevencijos komponentas“. Spaudos konferencijoje siekiama pažymėti naująją Vaiko dienos minėjimo datą ir per prevencinę prizmę įvertinti mokinių dalyvavimo neformaliojo švietimo veiklose tendencijas Lietuvoje.

Praktikoje žinoma, kad užimtumas, fizinis aktyvumas ir socializacija turi teigiamą poveikį ne tik vaiko raidai, gerai fizinei ir emocinei sveikatai, bet taip pat psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijai. Per pastaruosius ketverius metus gerokai suprastėjo Lietuvos mokinių sveikatos rodikliai: padaugėjo nutukusių ar antsvorį turinčių (1 iš 5) ir su psichikos sveikatos problemomis susiduriančių (1 iš 4)  mokinių. Kaip ant mielių išaugo ir psichoaktyviųjų medžiagų vartojimas: kas antras gimnazistas yra išbandęs el. cigaretes, kas šeštas – kanapes. 

„Šiandien turime grėsmes dėl masiškai plintančių žalingų įpročių tarp mokinių. Į tai nereaguoti suaugusiajam yra tiesiog nusikaltimas. Esame tarsi užburtame žiurkių rate, kurį privalome sulaužyti! Turiu mintyje, kad mūsų mokiniai po pamokų turi pernelyg didelius neefektyviai išnaudojamo laisvo laiko tarpus. Jeigu suaugusieji šiuo atveju nieko patrauklaus nepasiūlo, mokiniai susiranda savo veiklas ir sau patrauklias draugijas. Manau, kad valstybė kartu su savivalda privalo atrasti tuos patrauklius būdus, kaip įtraukti vaikus į neformaliojo švietimo programas“, – teigia Seimo Sveikatos reikalų komiteto Psichikos sveikatos pakomitečio pirmininkas L Slušnys.

2024 m. Neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ) krepšeliui iš valstybės biudžeto buvo skirta 20 mln. eurų, t. y. 3 mln. eurų daugiau nei 2023 m. Šiuo finansavimu kol kas pasinaudojo 31,7 proc. šalies mokinių. Kita vertus, statistika rodo, kad šiais mokslo metais įvairiose NVŠ veiklose dalyvauja beveik 64 proc. mokinių, o didesnė dalis jų – 21,9 proc. – lanko įvairius sporto būrelius už mokyklos ribų. 

Pasak L. Slušnio, „dedame vis daugiau pastangų ir finansinių resursų į neformalųjį švietimą, nes matome jį kaip esminį prevencijos komponentą. Faktas, kad susitelkę galime pakeisti kryptį: vaikų savižudybių skaičius Lietuvoje nuo 2019 m. iki 2022 m. sumažėjo keturis kartus. Tai yra tikrai ryškus pokytis. Šį rezultatą pasiekėme todėl, kad į turimą problemą išdrįsome žvelgti kompleksiškai. Ženklių pokyčių mums reikia ir neformaliojo vaikų švietimo srityje“. 

Spaudos konferencija bus transliuojama Seimo „Youtube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

Spaudos konferencijos dalyviai: Linas Slušnys, Seimo Sveikatos reikalų komiteto Psichikos sveikatos pakomitečio pirmininkas; Paulė Kuzmickienė, Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė; Ignas Gaižiūnas, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos viceministras; Gediminas Tvarijonas, labdaros ir paramos fondo „Padėk gatvės vaikams“ vadovas.

 

Daugiau informacijos:

Psichikos sveikatos pakomitečio pirmininkas

Linas Slušnys 

Tel. (0 5) 209 6672, el. p [email protected] 

   Naujausi pakeitimai - 2024-05-17 09:55
   Monika Kutkaitytė