Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

NSGK pirmininkas V. Bakas: turime įsiklausyti į karių poreikius

2019 m. vasario 7 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdyje buvo pristatyti naujausi Lietuvos karo akademijos atlikti tyrimai dėl Lietuvos gyventojų, jaunuolių ir karių požiūrio į karinę tarnybą, nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių ir profesinės tarnybos karių motyvaciją.

Pastebėtina, kad siekiant užtikrinti tinkamą valstybės gynimą ir piliečių paruošimą valstybės gynybai dedamos didelės politikų pastangos tiek reaguojant į saugumo situaciją ir keičiant teisės aktus, reglamentuojančius krašto apsaugos sistemą, tiek užtikrinant reikiamą gynybos finansavimą ne tik būtinai ginkluotei, bet ir karių socialinėms garantijoms, kad tarnyba kariuomenėje būtų vis labiau patraukli. Parlamentinės partijos vienbalsiai sutarė dėl krašto gynybos klausimų ir dar didesnio finansavimo didinimo, kuris per pastaruosius metus padidėjo 2,5 karto.

Tačiau komitetui pristatyti motyvaciniai tyrimai rodo, kad būtinos didesnės pastangos įgyvendinant politikų jau priimtus sprendimus.

„Per pastaruosius keletą metų Lietuvos kariuomenėje įvyko tiesiog radikalūs pokyčiai, mes pagaliau galime turėti kariuomenę pagal europietišką ir NATO standartą. Valstybė tikrai deda dideles pastangas, kad tarnyba kariuomenėje būtų patraukli. Valdžia nuolat didina krašto apsaugos biudžetą ir rūpinasi karių gerove, tačiau akivaizdu, kad to kol kas nepakanka“, – sakė NSGK pirmininkas Vytautas Bakas.

Politikas pažymėjo, kad iki šiol kariai dar turi nusiskundimų dėl maisto kokybės. Dalis nėra patenkinti avalyne, kitomis ekipuotės sudedamosiomis dalimis ir priemonėmis.

Pasak V. Bako, komitetas, išklausęs tyrėjų pateiktą informaciją, mato aiškių sričių, kur jau buvo galima padaryti greitus pokyčius, kurie turėtų greitą efektą piliečių didesniam įsitraukimui į pasirengimą krašto gynybai ir karių motyvacijai. V. Bako teigimu, tam jau buvo suteikti visi resursai, todėl krašto apsaugos ir kariuomenės vadovybė turi reaguoti ir priimti greitus sprendimus.

„Tikrai stebina, jog didelė dalis karių skundžiasi maitinimu, yra nepatenkinti kasdieną naudojamų daiktų, pavyzdžiui, batų kokybe, kadangi per paskutinius porą metų tikrai buvo sudarytos sąlygos ir skirtos lėšos šioms problemoms išspręsti.

Į tyrimų duomenis reikia žvelgti labai atsakingai, tokie veiksniai, kaip, pavyzdžiui, nepatogi ekipuotė, turi susilaukti kur kas didesnio krašto apsaugos sistemos vadovybės dėmesio. Yra sričių kur pokyčiai, pagal suteiktus resursus, jau turėjo įvykti. Vadovybė turi išklausyti karių poreikius ir kai kuriuos dalykus įtraukti į artimiausius veiksmų planus“,  – kalbėjo NSGK pirmininkas.

 

Parengė

Justas Valiuškevičius, Seimo nario Vytauto Bako padėjėjas

Tel. (8 5) 239 6772, el. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2019-02-07 13:58
   Jolanta Anskaitienė

  Siųsti el. paštuSpausdinti