Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seime bus aptariamas elektros energetikos sistemos sinchronizacijos programos įgyvendinimas

2019 m. vasario 13 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Vasario 13 d., trečiadienį, Energetikos ir darnios plėtros komisija kartu su laikinąja Veiksmų dėl Astravo atominės elektrinės koordinavimo grupe rengia uždarą posėdį. Posėdyje bus svarstomi Baltijos šalių elektros energetikos sistemos sinchronizavimo su kontinentinės Europos tinklais klausimai.

Anot Komisijos ir Laikinosios grupės pirmininko Virgilijaus Poderio, Komisija ir Laikinoji grupė bus supažindinta su aktualiausia informacija apie sinchronizavimo programos įgyvendinimo eigą, trikdžius ir artimiausius planus.

Energetikos ministerija taip pat pristatys Elektros sistemos integracijos į Europos elektros energetikos sistemas įstatymo projekto koncepciją, kurią planuojama teikti svarstyti Seimui jau šioje pavasario sesijoje.

Posėdyje dalyvaus Energetikos ir Užsienio reikalų ministerijų, AB „Litgrid“ atstovai.

Europos Komisija, trys Baltijos šalys ir Lenkija praėjusių metų birželį pasirašė politinį susitarimą dėl sinchronizavimo su žemyninės Europos tinklais per Lenkiją iki 2025 metų. Lietuva, Latvija ir Estija iki šiol veikia sinchroniniu režimu posovietinės energetinės sistemos vadinamajame BRELL žiede ir yra priklausomos nuo dispečerinės Maskvoje.

 

Daugiau informacijos:

Energetikos ir darnios plėtros komisijos pirmininkas

Virgilijus Poderys, tel. (8 5) 239 6732

 

Parengė

Seimo kanceliarijos patarėja

Živilė Rožėnaitė, tel. (8 5) 239 6828, el. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2019-02-13 09:46
   Jolanta Anskaitienė

  Siųsti el. paštuSpausdinti