Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio kalba Lenkijos, Lietuvos ir Ukrainos vėliavų pakėlimo ceremonijoje Nepriklausomybės aikštėje

2018 m. gegužės 3 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Gerbiamieji,

šiandien pirmą kartą šioje mūsų Nepriklausomybės aikštėje kartu pakilo Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos valstybių vėliavos. Jos pakilo, kad paliudytų, jog „visa žmonių visuomenės valdžia kyla iš tautos valios“. Tokia viešosios valdžios paskirtis buvo nurodyta 1791 metų pirmojoje rašytinėje Konstitucijoje Europoje. Šis XVIII amžiaus pabaigos įstatymų rinkinys davė pradžią tam, ką dabar vadiname modernia visuomene. Gegužės 3-iosios Konstitucijos istoriniu palikimu šiandien dalijasi kelios valstybės. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad šiandien mūsų valstybių vėliavas keliame kartu su partneriais ir draugais iš Ukrainos ir Lenkijos. Tai rodo mūsų valstybių ir jose gyvenančių tautų tarpusavio santykių brandą.

Anuomet Gegužės 3-iosios Konstitucija įtvirtino reikalingas apibrėžtis, nubrėžė valstybių pažangos trajektoriją ir teisinį pagrindą jai įgyvendinti. Šiandien mes ne tik susirenkame paminėti Konstitucijos kaip istorinio įvykio. Šiandien mes švenčiame tai, kad prieš 227-erius metus užsibrėžtų tikslų siekėme kartu.

Sveikinu visus Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos žmones su mūsų valstybių šimtmečiais ir su žydinčiu pavasariu!

Ačiū.

   Naujausi pakeitimai - 2018-05-03 12:20
   Rimas Rudaitis

  Siųsti el. paštuSpausdinti