A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai




Mantas Adomėnas
Mantas Adomėnas
2016–2020 m. kadencija
Seimo narys nuo 2016-11-14
iki 2020-11-13
Iškėlė: Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai
Išrinktas: Pagal sąrašą
Darbotvarkė Darbotvarkė
|
Pareigos Pareigos
|
Biografija Biografija
|
Veikla Veikla
|
Pranešimai žiniasklaidai Pranešimai žiniasklaidai
|
Ataskaitos Ataskaitos

2020 m. lapkričio 13 d.

Šią dieną darbotvarkės nėra

Sausis
Vasaris
Kovas
Balandis
Gegužė
Birželis
Liepa
Rugpjūtis
Rugsėjis
Spalis
Lapkritis
Gruodis
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
1967
1966
1965
1964
1963
1962
1961
1960
1959
1958
1957
1956
1955
1954
1953
1952
1951
1950
1949
1948
1947
1946
1945
1944
1943
1942
1941
1940
1939
1938
1937
1936
1935
1934
1933
1932
1931
1930
1929
1928
1927
1926
1925
1924
1923
1922
1921
1920
1919
1918
1917
1916
1915
1914
1913
1912
1911
1910
1909
1908
1907
1906
1905
1904
1903
1902
1901
1900
Pasirinkti

Seimo komitetuose

2019-07-10 – 2020-11-13Kultūros komitetas, Komiteto narys
2018-09-12 – 2019-07-09Užsienio reikalų komitetas, Komiteto narys
2016-11-22 – 2018-09-11Švietimo ir mokslo komitetas, Komiteto pirmininko pavaduotojas
2016-11-16 – 2016-11-21Švietimo ir mokslo komitetas, Komiteto narys

Seimo komisijose

2016-12-28 – 2020-11-13Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, Komisijos narys
2016-11-23 – 2018-03-21Migracijos komisija, Komisijos narys

Seimo frakcijose

2019-06-06 – 2020-11-13Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija, Frakcijos narys
2018-06-26 – 2019-06-05Mišri Seimo narių grupė, Frakcijos narys
2016-11-14 – 2018-06-25Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija, Frakcijos narys
Gimimo data 1972 m. spalio 1 d.
Gimimo vieta Vilnius, Lietuva
   
Išsilavinimas  
   
1996–2000 Kembridžo universitetas, Jungtinė Karalystė, doktorantūros studijos
2001 Apginta daktaro disertacija „Natura in fluxu. Ikisokratinių kosmologinių teorijų platoniškoji recepcija“
1996–2000 Doktorantūros studijos, Kembridžo universitetas, Jungtinė Karalystė
1990–1996 Vilniaus universitetas, Filologijos fakultetas, klasikinės filologijos specialistas
1979–1990 Vilniaus 41-oji vidurinė mokykla (dabar – Vilniaus Karoliniškių gimnazija), sidabro medalis
   
Darbo patirtis  
   
2006–2008 Demokratinės politikos institutas, prezidentas
2004–2008 Vilniaus universitetas, Filologijos fakultetas, docentas
2004–2006 Pilietinės visuomenės institutas, tarptautinių programų direktorius
2000–2004 Kembridžo universitetas, Klasikinių mokslų fakultetas, lektorius
2000–2006 Jungtinė Karalystė, Kembridžo universitetas, Gonville & Caius College Fellow, tikrasis narys dėstytojas
Nuo 2002 Demokratinės politikos institutas, tarybos narys
1999–2002 Demokratinės politikos institutas, tarybos narys
   
Politinė karjera  
   
2012–2016 XI Seimo narys
  Žmogaus teisių komitetas, pirmininko pavaduotojas
2009–2015 Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Vilniaus sueiga, pirmininkas
2008–2012 X Seimo narys
  Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas, narys
  Užsienio reikalų komitetas, narys
  Seimo delegacija Baltijos Asamblėjoje, pirmininkas
2006–2008 Seimo Pirmininko pavaduotojo Andriaus Kubiliaus patarėjas
Nuo 2000 Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų narys
   
Kita  
   
International Catholic Legislators Network, valdybos narys (nuo 2013); Ronaldo Reigano Laisvės centras, asociacijos steigėjas, valdybos narys (nuo 2012); Klasikų asociacijos pirmininkas (2007–2009); Kembridžo universitetas, Priežiūros komitetas, narys (2003–2004); European Ideas Network, narys (nuo 2004 m.); Kembridžo universitetas, Katalikų asociacija, tarybos narys (2002–2004); Kembridžo universitetas, Katalikų alumnų draugija, prezidentas (1999–2003); ICLN valdybos narys (nuo 2012 m.); IRI LEAP Team narys (2013), MDA
Veiklos sritys. Skaityti pranešimai: „Plato, Presocratics, and the Question of Intellectual Genre“ (Symposium La costruzione di un discorso filosofico nell’eta dei Presocratici, Italija, 2004), „Aspects of Heraclitus’ Reception before Plato’“ (II Symposium Heracliteum, Meksika, 2006), „What Form, if Any, Did Heraclitus’ Original Text Have?“ (IV International Conference of the European Society for Textual Scholarship: Textual Scholarship and the Canon, Vilnius, 2007) ir daugybė kitų.
Publikacijos: knygų „Hėrakleitas. Fragmentai“ (1995), „Platonas. Kratilas“ (1996) sudarytojas. Straipsnių „Heraclitus on Religion“ (1999), „Self-reference, Textuality, and the Status of the Political Project in Plato’s Laws“ (2001), „Politinė teologija ir kas toliau“ („Tradicijos likimas. Konservatyviosios minties metmenys“, 2001), „The Fluctuating Fortunes of Heraclitus in Plato“ („Qu’est-ce que la philosophie présocratique? / What is Presocratic Philosophy?“, 2002), „Plato Christianus“ („Tikėjimo prieigos. Filosofinės studijos“, 2003), „Krikščionybė ir dabarties politinės tvarkos legitimumas“ (2003), „The Failure of the Conservative Project in Lithuania“ („Why We lost. Explaining the Rise and Fall of the Center-Right Parties in Central Europe“, 2005), „Plato, Presocratics, and the Question of Intellectual Genre“ („La costruzione del discorso filosofico nell’eta dei Presocratici“, 2006), „Sudužęs veidrodis, arba apie intelektualų atsakomybę“ („Nidos sąsiuviniai“, 2006) autorius; „Libertas et Pietas. Konservatizmo antologija 1993–2010“ (Vilnius, 2010), „Lietuvos tauta. Būklės ir raidos perspektyvų analizė“ (2007) bendraautoris ir sudarytojas; „Globalios Lietuvos strategijos“ (Vilnius, 2010) ir „Lietuvių kalbos ugdymo 2010–2014 metų strategijos“ (Vilnius, 2010) bendraautoris, „Who is who in Belarus. The unofficial guide“ bendraautoris ir sudarytojas (Vilnius, 2013); „Why we won“ (Bratislava, 2013) bendraautoris; esė rinkinio „Lietuvos istorijos herojai“ (Vilnius, 2015) sudarytojas ir bendraautoris; esė rinkinių „Konservatizmo sąsiuviniai I“ (Vilnius, 2015) ir „Konservatizmo sąsiuviniai II“ (Vilnius, 2016) autorius
   
Kalbos: anglų, italų, rusų, lotynų, senovės graikų, vokiečių, lenkų 
Pomėgiai: skaitymas, kelionės, architektūra
   
Šeima  
   
Vedęs. Žmona Viktorija. Dukra Sofija.

Pateikti teisės aktų projektai

Komandiruotės

2020.01.07 - 2020.01.13Dėl Manto Adomėno dalyvavimo Taivano 15-ųjų Prezidento rinkimų ir 10-ųjų įstatymų leidžiamosios valdžios rinkimų stebėjimo misijoje (Taivanas)
2019.11.22 - 2019.11.27Dėl Manto Adomėno dalyvavimo Ypatingojo Administracinio Kinijos Regiono Honkongo nepriklausomų vietos valdžios rinkimų stebėjimo misijoje (Kinijos Liaudies Respublika)
2019.10.18 - 2019.10.22Dėl Manto Adomėno dalyvavimo Tarptautinio respublikonų instituto rengiamame seminare (Bosnijos ir Hercogovinos Respublika)
2019.10.01 - 2019.10.07Dėl Manto Adomėno dalyvavimo Varšuvos saugumo konferencijoje (Lenkijos Respublika)
2019.05.16 - 2019.05.17Dėl Manto Adomėno dalyvavimo 5-ajame Tarptautiniame lituanistų kongrese (Lenkijos Respublika)
2018.12.13 - 2018.12.16Dėl Manto Adomėno dalyvavimo seminare „Vadovavimas ir pranašumas pažengusioje politikoje“ (Slovakijos Respublika)
2018.11.20 - 2018.11.21Dėl Manto Adomėno dalyvavimo seminare „Imigracija ir emigracija: paskutiniai 25 Vidurio Europos metai“ (Belgijos Karalystė)
2018.09.27 - 2018.09.27Dėl Manto Adomėno dalyvavimo Konrado Adenauerio fondo veiklos 25-mečio minėjime (Latvijos Respublika)
2018.06.05 - 2018.06.07Dėl Seimo narių dalyvavimo susitikimuose su Suomijos Republikos Eduskuntos nariais, Švietimo ir kultūros ministerijos atstovais bei Suomijos lietuvių bendruomene (Suomijos Respublika)
2018.06.01 - 2018.06.04Dėl Manto Adomėno dalyvavimo Tarptautinio respublikonų instituto rengiamuose mokymuose (Tailando Karalystė)
2018.05.24 - 2018.05.25Dėl Manto Adomėno dalyvavimo tarptautinėje konferencijoje „Etika prieš tikrąją politiką. Skirtingos tarptautinio bendradarbiavimo dimensijos, pagrįstos vertybėmis“ (Estijos Respublika)
2018.05.13 - 2018.05.18Dėl Seimo narių susitikimų su Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės valdžios, pilietinės visuomenės atstovais ir lietuvių bendruomenės nariais (Jungtinė Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystė)
2018.03.15 - 2018.03.17Dėl Manto Adomėno dalyvavimo Tarptautinio respublikonų instituto rengiamame seminare (Rumunija)
2018.01.30 - 2018.02.01Dėl Manto Adomėno ir Egidijaus Vareikio dalyvavimo susitikimuose su Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės Bendruomenių Rūmų nariais (Jungtinė Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystė)
2017.12.14 - 2017.12.16Dėl Manto Adomėno dalyvavimo Pasaulio laisvės ir demokratijos lygos 2017 metų generalinėje konferencijoje (Taivanas)
2017.11.10 - 2017.11.11Dėl Manto Adomėno ir Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės dalyvavimo regioniniame opozicijos atstovų susitikime (Austrijos Respublika)
2017.09.21 - 2017.09.25Dėl Manto Adomėno dalyvavimo Tuniso politinėms partijoms skirtuose mokymuose (Tuniso Respublika)
2017.04.25 - 2017.04.25Dėl Manto Adomėno dalyvavimo Wilfriedo Martenso Europos studijų centro generalinės asamblėjos posėdyje (Belgijos Karalystė)
2017.03.26 - 2017.03.30Dėl Manto Adomėno dalyvavimo tarptautinėje konferencijoje (Maltos Respublika)

Kelionės

2019.06.11 - 2019.06.12Dėl Manto Adomėno dalyvavimo susitikime su Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės Bendruomenių Rūmų Pirmininku (Jungtinė Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystė)
2018.08.23 - 2018.08.26Dėl Manto Adomėno dalyvavimo Tarptautinio katalikų įstatymų leidėjų tinklo kasmečiame susitikime (Italijos Respublika)
2017.05.15 - 2017.05.17Dėl Manto Adomėno dalyvavimo Konrado Adenauerio fondo rengiamoje konferencijoje (Vokietijos Federacinė Respublika)
2017.03.24 - 2017.03.26Dėl Manto Adomėno dalyvavimo regioniniame opozicijos atstovų susitikime (Austrijos Respublika)
2016.12.04 - 2016.12.07M. Adomėno kelionė į Vašingtoną (Jungtinės Amerikos Valstijos)
Duomenų nėra
Vieta posėdžių salėje Vieta posėdžių salėje