A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai




Rimantė Šalaševičiūtė
2020–2024 m. kadencija
Seimo narė nuo 2020-11-13
Iškėlė: Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
Išrinkta: Pagal sąrašą
Kontaktai Kontaktai
Kab. I-104
Tel. (8 5) 239 6656
Darbotvarkė Darbotvarkė
|
Pareigos Pareigos
|
Biografija Biografija
|
Veikla Veikla
|
Pranešimai žiniasklaidai Pranešimai žiniasklaidai
|
Ataskaitos Ataskaitos

2023 m. sausio 29 d.

Šią dieną darbotvarkės nėra

Sausis
Vasaris
Kovas
Balandis
Gegužė
Birželis
Liepa
Rugpjūtis
Rugsėjis
Spalis
Lapkritis
Gruodis
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
1967
1966
1965
1964
1963
1962
1961
1960
1959
1958
1957
1956
1955
1954
1953
1952
1951
1950
1949
1948
1947
1946
1945
1944
1943
1942
1941
1940
1939
1938
1937
1936
1935
1934
1933
1932
1931
1930
1929
1928
1927
1926
1925
1924
1923
1922
1921
1920
1919
1918
1917
1916
1915
1914
1913
1912
1911
1910
1909
1908
1907
1906
1905
1904
1903
1902
1901
1900
Pasirinkti

Seimo komitetuose

2020-11-19Sveikatos reikalų komitetas, Komiteto narė

Seimo pakomitečiuose

2021-03-03Psichikos sveikatos pakomitetis, Pakomitečio narė

Seimo komisijose

2020-11-24Neįgaliųjų teisių komisija, Komisijos narė
2021-05-27 – 2021-09-14Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisija, Komisijos narė

Seimo frakcijose

2020-11-17Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija, Frakcijos narė

Parlamentinėse grupėse

2021-03-30 Laikinoji grupė „Už gyvūnų gerovę ir apsaugą“, narė
2020-11-19 Laikinoji grupė „Už šeimą“, narė
2020-11-19 Laikinoji Žemaičių grupė, pirmininkė
2020-12-08 Seimo delegacija Lietuvos Respublikos Seimo, Lenkijos Respublikos Seimo bei Senato ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados narių asamblėjoje, narė
2021-09-21 Tarpparlamentinių ryšių su Austrijos Respublika grupė, narė
2020-12-03 Tarpparlamentinių ryšių su Azerbaidžano Respublika grupė, narė
2020-12-03 Tarpparlamentinių ryšių su Kazachstano Respublika grupė, narė
2020-12-03 Tarpparlamentinių ryšių su Lenkijos Respublikos Seimu ir Senatu grupė, narė
2021-03-18 Tarpparlamentinių ryšių su Maroko Karalyste grupė, pirmininkė
2020-12-03 Tarpparlamentinių ryšių su Moldovos Respublika grupė, narė
2021-11-25 Tarpparlamentinių ryšių su Omanu grupė, narė
2020-12-03 Tarpparlamentinių ryšių su Rumunija grupė, narė
2020-12-10 Tarpparlamentinių ryšių su Sakartvelu grupė, narė
2020-12-03 Tarpparlamentinių ryšių su Šventuoju Sostu grupė, narė
2020-12-03 Tarpparlamentinių ryšių su Turkijos Respublika grupė, pirmininko pavaduotoja
2020-12-03 Tarpparlamentinių ryšių su Ukraina grupė, narė
2020-12-03 Tarpparlamentinių ryšių su Vokietijos Federacine Respublika grupė, narė

 

Gimimo data

1954 m. vasario 10 d.

Gimimo vieta

Varnių mstl., Telšių r., Lietuva

 

 

Išsilavinimas

 

1971–1976

Vilniaus valstybinis universitetas (dabar – Vilniaus universitetas), Teisės fakultetas, teisininkė

1960–1971

Varnių vidurinė mokykla (dabar – Motiejaus Valančiaus gimnazija)

 

 

Darbo patirtis

 

2014–2016

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministrė

2010–2012

Lietuvos edukologijos universitetas (dabar – Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademija), lektorė

1995–2010

Seimo kontrolierių įstaiga, Seimo kontrolieriaus patarėja, Seimo kontrolierė, vėliau – vaiko teisių apsaugos kontrolierė

1990–1995

Vilniaus miesto tarybos sekretoriatas, konsultantė-sekretorė

1986–1990

Vilniaus miesto Tarybų rajono vykdomasis komitetas, Organizacinio skyriaus vedėja

1979–1986

Vilniaus gamybinė dujofikacijos valdyba, teisininkė; Komunalinio ūkio ministerijos Kvalifikacijos kėlimo institutas, lektorė

1976–1979

Vilniaus inžinerinis statybos institutas (dabar – Gedimino technikos universitetas), teisininkė, lektorė

 

 

Politinė karjera

 

 

Nepartinė

2016–2020

XII Seimo narė

 

Socialinių reikalų ir darbo komitetas, narė, pirmininkė (2017–2020)

 

Teisės ir teisėtvarkos komitetas, narė (2016–2017)

 

Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisija, narė

 

Neįgaliųjų teisių komisija, narė (2017–2020)

2017–2020

Lietuvos socialdemokratų darbo partijos narė, partijos tarybos ir prezidiumo narė

2012–2016

XI Seimo narė

 

Žmogaus teisių komitetas, narė

 

Konstitucijos komisija, narė, pirmininkė (2012–2014)

2010–2017

Lietuvos socialdemokratų partijos narė, Lietuvos socialdemokratų partijos prezidiumo ir tarybos narė, Lietuvos socialdemokračių moterų sąjungos pirmininkės pavaduotoja

 

 

Kita

 

Buvo Komunistų partijos nare, vėliau – Lietuvos demokratinės darbo partijos nare

Buvo Europos žmogaus teisių gynėjų instituto valdybos nare, Lietuvos nacionalinės UNICEF valdybos nare

Pomėgiai:  skaitymas, buvimas gamtoje, grybavimas, darbas sode

Kalbos: rusų, vokiečių k. pradmenys

 

 

Šeima

 

Našlė, trys dukterys

 

Pateikti teisės aktų projektai

Komandiruotės

2022.09.25 - 2022.09.30Dėl Seimo valdybos 2022 m. rugpjūčio 25 d. sprendimo Nr. SV-S-630 „Dėl Guodos Burokienės, Orintos Leiputės, Aušrinės Norkienės ir Rimantės Šalaševičiūtės dalyvavimo apskritojo stalo diskusijose „Lietu (Turkijos Respublika)
2022.09.25 - 2022.09.30Dėl Guodos Burokienės, Orintos Leiputės, Aušrinės Norkienės ir Rimantės Šalaševičiūtės dalyvavimo apskritojo stalo diskusijose „Lietuvos ir Turkijos verslo forumas“ (Turkijos Respublika)
2022.07.02 - 2022.07.03Dėl Jurgitos Sejonienės ir Rimantės Šalaševičiūtės dalyvavimo Lietuvos ir Lenkijos moterų verslo forume (Lenkijos Respublika)
2022.06.09 - 2022.06.11Dėl Seimo valdybos 2022 m. gegužės 25 d. sprendimo Nr. SV-S-524 „Dėl Jurgitos Sejonienės, Lino Slušnio, Rimantės Šalaševičiūtės ir Aurelijaus Verygos dalyvavimo Baltijos Asamblėjos Sveikatos, socialin (Estijos Respublika)
2022.06.09 - 2022.06.11Dėl Jurgitos Sejonienės, Lino Slušnio, Rimantės Šalaševičiūtės ir Aurelijaus Verygos dalyvavimo Baltijos Asamblėjos Sveikatos, socialinės gerovės ir šeimos reikalų komiteto posėdyje (Estijos Respublika)
2021.12.05 - 2021.12.07Dėl Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen vadovaujamos delegacijos darbo vizito į Lenkijos Respubliką (Lenkijos Respublika)
2021.10.24 - 2021.10.28Dėl Seimo valdybos 2021 m. spalio 20 d. sprendimo Nr. SV-S-251 „Dėl Lauryno Kasčiūno, Andriaus Mazuronio ir Rimantės Šalaševičiūtės dalyvavimo susitikimuose su Ukrainos valdžios atstovais“ pakeitimo (Ukraina)
2021.10.05 - 2021.10.08Dėl Godos Burokienės, Paulės Kuzmickienės, Aušrinės Norkienės, Jurgitos Sejonienės ir Rimantės Šalaševičiūtės dalyvavimo Tarptautiniame moterų lyderių forume (Austrijos Respublika)
2021.10.05 - 2021.10.08Dėl Guodos Burokienės, Paulės Kuzmickienės, Aušrinės Norkienės, Jurgitos Sejonienės, Rimantės Šalaševičiūtės ir Orintos Leiputės dalyvavimo Tarptautiniame moterų lyderių forume (Austrijos Respublika)
2021.07.08 - 2021.07.12Dėl Laimos Liucijos Andrikienės, Edmundo Pupinio, Kazio Starkevičiaus, Rimantės Šalaševičiūtės ir Juozo Varžgalio dalyvavimo priešlaikinių Moldovos Respublikos Parlamento rinkimų stebėjimo misijoje (Moldovos Respublika)

Balsavimai

Duomenų nėra
Vieta posėdžių salėje Vieta posėdžių salėje