Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininkas: pasiruošimas narystei EBPO sparčiai artina Lietuvą prie pasaulio stipriausių valstybių standartų

2017 m. vasario 14 d. pranešimas žiniasklaidai

 EBPO gen. direktoriaus pavaduotojas D. Francas ir Seimo Pirmininkas V.Pranckietis. Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. – G.D.Barysaitė)

 

Antradienį, vasario 14 d. Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generalinio sekretoriaus pavaduotoju Daglasu Francu. Pasak Seimo Pirmininko, narystė EBPO yra šio Seimo ir Vyriausybės prioritetas.

„Pasiruošimas narystei EBPO sparčiai artina Lietuvą prie ekonomiškai stipriausių pasaulio valstybių standartų. Mums svarbu skubiai įgyvendinti reformas valstybės valdomų įmonių valdyme, susitarti dėl darbo kodekso, ratifikuoti ir pradėti įgyvendinti EBPO konvenciją dėl papirkinėjimo tarptautiniuose sandoriuose. Visos šio Seimo ir Vyriausybės suplanuotos ir pradėtos įgyvendinti pertvarkos padės Lietuvai tapti lygiaverte partnere 34-ioms aukšto ekonominio išsivystymo pasiekusioms valstybėms. Mums narystė EBPO reiškia tvarų ekonomikos augimą, gyvenimo lygio gerėjimą užimtumo skatinimą, todėl siekis tapti šio prestižinio stipriausių valstybių klubo nare mums šiuo metu yra prioritetas“, – sako Viktoras Pranckietis.

Pasak parlamento vadovo, Seimo komitetų pirmininkai ir Seimo nariai – tiek iš pozicijos, tiek iš opozicijos – išsakė aiškų pasiryžimą laiku įgyvendinti ambicingas reformas įvairiose valstybės valdymo srityse.

 

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. – G.D.Barysaitė)

 

Šiais metais pagrindinis dėmesys turės būti sutelktas į valstybinių įmonių valdymo gerinimą, politinės įtakos jam mažinimą, rinkos liberalizavimo priemonių įgyvendinimą, kovą prieš juridinių bei fizinių asmenų dalyvavimą korupciniuose sandoriuose. Iš viso planuojama priimti ar pakeisti apie du šimtus teisės aktų.

Pradėti stojimo į šią organizacijas derybas Lietuva buvo pakviesta 2015 m. Siekiama derybų procesą baigti 2018 m. D.Franco vadovaujama aukšto lygio EBPO delegacija lankosi Lietuvoje įpusėjus derybų dėl narystės procesui.

EBPO įsteigta 1960 m. gruodžio 14 d., pasirašius Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros konvenciją. EBPO narėmis šiuo metu yra 34 šalys. EBPO taip pat bendradarbiauja daugiau nei su 70 šalių, kurios nėra EBPO narės. Pagrindiniai EBPO tikslai − remti ekonomikos augimą, skatinti užimtumą, gerinti gyvenimo lygį, palaikyti finansinį stabilumą, padėti kitų šalių ekonomikos vystymuisi, prisidėti prie pasaulinės prekybos plėtojimo. Siekiant šių tikslų vienas iš svarbių organizacijos uždavinių yra sąžiningos konkurencijos skatinimas. Tarptautinėje bendruomenėje narystė EBPO yra pripažįstama kaip šalies ekonominio stabilumo garantas, į ją atsižvelgiama teikiant vyriausybėms paskolas, planuojant ilgalaikes investicijas.

 

Informaciją parengė

Dalia Vencevičienė

Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja

Tel. (8 5) 239 6016, mob. 8 698 42 071,

El.p.[email protected]

 

 

 


  Siųsti el. paštuSpausdinti