Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininkas ir Slovėnijos Prezidentas aptarė padėtį Vakarų Balkanuose ir Ukrainoje

2017 m. birželio 12 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. – O. Posaškova)

 

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su Slovėnijos Prezidentu Borutu Pahoru (Borut Pahor). Parlamento vadovas ir Prezidentas aptarė Lietuvos bei Slovėnijos dvišalius santykius, padėtį Europos Sąjungoje, Ukrainoje, Balkanuose. Susitikime didelis dėmesys skirtas priešiškai propagandai, jos prevencijai ir kovai su hibridinėmis grėsmėmis.

„Labai vertiname Slovėnijos vaidmenį regione. Mes pasisakome už tai, jog reikėtų išlaikyti aktyvų ES vaidmenį regione, patikimą europinę perspektyvą, stiprinti strateginę ES komunikaciją. Tuo pačiu tikimės, kad ir Vakarų Balkanų šalys išliks įsipareigojusios europiniam pasirinkimui – toliau vykdys būtinas reformas, šalių lyderiai komunikuos reformų įgyvendinimo ir integracinio proceso naudą savo visuomenėms“, – sakė parlamento vadovas.

Susitikime vadovai atkreipė dėmesį į sudėtingą situaciją Ukrainoje, pažeidžiant teritorinį vientisumą ir suverenitetą bei žmogaus teises aneksuotame Kryme. Seimo Pirmininkas supažindino Slovėnijos Prezidentą su Lietuvos parengtu planu Ukrainai ir teigė, kad Lietuva niekada nepripažins Krymo okupacijos, nuolat palaikys Ukrainą reformų kelyje ir ragins kitas ES valstybes padėti Ukrainai.

Slovėnija – svarbi Lietuvos partnerė ES ir NATO. Valstybės plėtoja draugiškus dvišalius santykius ir tvirtą partnerystę jau daugiau nei 25 metus.

Susitikime su Slovėnijos Prezidentu taip pat dalyvavo Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas, Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Juozas Bernatonis, Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas Kęstutis Glaveckas, Lietuvos Respublikos ambasadorė Slovėnijos Respublikai Loreta Zakarevičienė.

 

Dalia Vencevičienė

Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja

Tel. (8 5) 239 6016, mob. 8 698 42 071

El. p. [email protected]

 

 

 

 


  Siųsti el. paštuSpausdinti