Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis: „Jau 2019 m. galėsime pademonstruoti galimybes, kurias verslui suteiks „Rail Baltica“

2018 m. vasario 13 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Džoja Gunda Barysaitė)

 

Vasario 13 d., antradienį, 9 val. Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su Europos Komisijos nare, atsakinga už transporto politiką, Violeta Bulc. Susitikimo su komisare metu buvo aptarti strateginių Europos Sąjungos transporto jungčių plėtros projektai, tarp jų ir Baltijos jūros regionui ypač svarbus – „Rail Baltica“.

„Lietuva sėkmingai ir laiku įgyvendina šio ypatingo kruopštumo reikalaujančio projekto etapus. Džiaugiuosi vieningu visų Baltijos valstybių parlamentarų požiūriu į šį strateginį infrastruktūros projektą. Tikime, kad 2019 m. Palemono geležinkelio terminalą sujungsime su „Rail Baltica“ 1435 mm vėže. Tokiu atveju jau 2019 m. būsime pasirengę pademonstruoti galimybes, kurias verslui suteiks „Rail Baltica“, – teigė Seimo Pirmininkas.

2017 m. sausio 31 d. buvo pasirašytas tarptautinis susitarimas tarp Lietuvos, Latvijos ir Estijos, kurį spalio mėnesį ratifikavo visų trijų valstybių parlamentai. Šiuo metu jau yra pradėtas žemės, reikalingos geležinkelio atkarpos tarp Kauno ir Lietuvos ir Latvijos sienos tiesimui, įsigijimas. Šį procesą tikimasi užbaigti iki 2018 m. rudens. Taip pat jau paskelbti konkursai dėl vėžės statybos darbų ruože, sujungsiančiame Rokus, Kauną ir Palemono intermodalinį terminalą.

 

 

Seimo Pirmininko padėjėjas

Paulius Žeimys

Tel. (8 5) 239 6030

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-02-13 14:13
   Monika Kutkaitytė

  Siųsti el. paštuSpausdinti