Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo LSDD frakcijos pranešimas: „Būtina priimti mokesčių reformą, kad mažėtų socialinė atskirtis“

2018 m. birželio 28 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Lietuvos socialdemokratų darbo (LSDD) frakcija kartu su partneriais – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija – ragina parlamentarus būti vieningus ir priimti įstatymo projektus, reikalingus mokesčių reformai, kuria pasiektume daugiau socialinio teisingumo ir mažintume socialinę atskirtį.

„Nors Seimo opozicija – Lietuvos socialdemokratų partija ir konservatoriai – priešinasi bet kokiems valdančiųjų sprendimams pagerinti Lietuvos žmonių gyvenimą ir mažinti socialinę atskirtį, tačiau tikiuosi, kad mėgstantys gražiai pakalbėti parlamentarai supras, kad graži kalba gerų darbų neatstoja. Mes siūlome realius veiksmus: įvesti progresinius gyventojų pajamų mokesčius (GPM) – du tarifus 20 proc. ir 27 proc. Tai yra bendras kompromisinis sprendimas. Priėmus šį GPM įstatymo projektą, įgyvendintume žmonėms duotus pažadus įvesti progresinius mokesčius. Konservatorių ir jų akivaizdžių partnerių LSDP priešinimasis progresiniams mokesčiams dar kartą įrodo, kad LSDP nesikeičia – sako viena, o elgiasi atvirkščiai“, – sako Seimo LSDD frakcijos narys, LSDDP pirmininkas Gediminas Kirkilas.

Seimo LSDD frakcijos seniūnas Andrius Palionis mano, kad mažas pajamas gaunantieji turėtų mokėti mažiau mokesčių, tam siekiama padidinti neapmokestinamąjį pajamų dydį. 2019 metais neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD) būtų 300 eurų, 2020 metais – 400 eurų, o 2021 metais – 500 eurų.

„Atsižvelgiant į tai, kad turime laikytis fiskalinės drausmės ir nedidinti biudžeto deficito, su kolegomis iš „valstiečių ir žaliųjų sąjungos“ įregistravome naują GPM įstatymo pataisą, kuria siūlome, kad neapmokestinamojo pajamų dydžio taikymas būtų plečiamas iki 2 VDU. Toks dydis bus taikomas nuo kitų metų. Nors baiminamasi, kad valstybės biudžetas dėl priimtų mokesčių pakeitimų nesurinks dalies pajamų: dėl NPD didinimo 2019 nesurinktų 175 mln. eurų, 2020 ir 2021 – po 170 mln. eurų, tačiau dėl mokesčių administravimo gerinimo ir šešėlio planuojama papildomai gauti 2019 m. – 200 mln. eurų, 2020 ir 2021 m – po 160 mln. eurų. 27 proc. progresinio mokesčio laiptelio įvedimas jau kitąmet papildomai atneštų apie 5,5 mln. eurų, 2020 m. – 5,8 mln. eurų, o 2021 m. planuojama – apie 11 mln. eurų.  Didžioji dalis sutaupytų pinigų liks darbo užmokesčio fonde, o tai reiškia, kad galės būti skirti atlyginimams kelti, naujoms darbo vietoms kurti, nuo jų bus sumokami ir GPM, ir „Sodros“ mokesčiai. Padidėjus darbuotojų pajamoms, didės žmonių perkamoji galia ir vartojimas, tad padidės ir PVM surinkimas“, – sako Seimo LSDD frakcijos seniūnas A. Palionis.

 

Daugiau informacijos:

Seimo LSDD frakcijos atstovė

Evelina Butkutė-Lazdauskienė

Mob. 8 650 48 830

   Naujausi pakeitimai - 2018-06-28 09:43
   Monika Kutkaitytė

  Siųsti el. paštuSpausdinti