Apie Baltijos Asamblėją 
TitulinisPranešimai spaudaiŽiniasklaidaiKontaktai

BA komiteto posėdyje: „Esame pasirengę suintensyvinti bendradarbiavimą gynybos srityje“

2015 m. vasario 6 d. SiųstiSpausdinti

Seime posėdžiavęs Baltijos Asamblėjos Teisės ir saugumo reikalų komitetas aptarė bendradarbiavimo stiprinimą Baltijos šalių užsienio ir saugumo politikos srityse. Posėdžio dalyviai kalbėjo apie bendrą karinės įrangos pirkimą, bendrus Baltijos valstybių mokymus, bendrus veiksmus ir kt.

 

Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.

 

Krašto apsaugos ministerijos Euroatlantinio bendradarbiavimo departamento direktorius Saulius Gasiūnas BA komiteto nariams tvirtino, kad esame pasirengę dar labiau suintensyvinti bendradarbiavimą gynybos srityje. „Mūsų galimas priešininkas arba oponentas – Rusija, žiūri į mus kaip į vieną karinę operacinę erdvę. <...> Jeigu jie vykdo didžiąsias pratybas, tokio lygio kaip „Zapad“ su šimtais tūkstančių karių ir tūkstančiais vienetų kovinės technikos, tai jie žaidžia scenarijus prieš visas tris Baltijos šalis ir netgi platesnį regioną – prieš Lenkiją ir daugiau“, – kalbėjo Krašto apsaugos ministerijos atstovas.

Pranešėjas pristatė naujausias iniciatyvas gynybos srityje, apžvelgė jau vykstančius bendradarbiavimo projektus, NATO vaidmenį Baltijos regione. „Mes turime sudaryti kuo efektyvesnes sąlygas kolektyvinei gynybai“, – sakė S. Gasiūnas. Pasak jo, turime vykdyti intensyvias pratybas su praktinėmis užduotimis. Ministerijos atstovas pabrėžė Baltijos bataliono projekto svarbą, kuris būtų didžiausias kovinis vienetas, veiksiantis kaip lokomotyvas Baltijos šalių sausumos pajėgų bendradarbiavimui ir koordinavimui. Krašto apsaugos ministerijos Euroatlantinio bendradarbiavimo departamento direktorius kalbėjo ir apie būtinybę turėti nenuolatinį Baltijos šalių jungtinio štabo elementą, kuris savo veiklą pradės tik dabar, apie sustiprintą oro policijos misiją, įsteigtus NATO kompetencijų centrus visose trijose Baltijos valstybėse.

Posėdyje savo nuomonę taip pat išsakė ir savo valstybių patirtimi dalijosi Beniliukso parlamento Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Markas Hendriksas (Marc Hendrickx, Belgija), Pasienio bendradarbiavimo komiteto pirmininkas Jostas Tavernė (Joost Taverne, Nyderlandai), Estijos Nacionalinio saugumo ir gynybos koordinavimo tarnybos direktoriaus pavaduotojas Kristijanas Prikas (Kristjan Prikk), Gruzijos Parlamento Pirmininko pavaduotojas, Gruzijos delegacijos GUAM (Gruzijos, Ukrainos, Azerbaidžiano ir Moldovos) Parlamentinėje Asamblėjoje pirmininkas Zurabas Abašidzė (Zurab Abashidze).

 

Rimas Rudaitis

Seimo kanceliarijos Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyrius, tel. (8 5) 239 6132, el. p. [email protected]

 


Seimo delegacijos Baltijos Asamblėjoje pirmininkės
Giedrės Purvaneckienės
sveikinimas


Vaizdo pasakojimas apie istorinę Seimo Kovo 11-osios Akto salę ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą

 

© Seimo kanceliarija, 2024