Apie Baltijos Asamblėją 
TitulinisPranešimai spaudaiŽiniasklaidaiKontaktai

Baltijos Asamblėjos komitetas posėdžiaus Šiauliuose

2015 m. vasario 10 d. SiųstiSpausdinti

Trečiasis Lietuvos pirmininkavimo Baltijos Asamblėjai renginys vyks Šiauliuose. Vasario 13 d., penktadienį, Baltijos Asamblėjos (BA) Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas posėdžiaus Šiaulių universitete.

BA Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Valerijus Simulikas sako, kad posėdį nuspręsta rengti ne sostinėje siekiant pabrėžti, kad Baltijos Asamblėja skatina regioninį bendradarbiavimą, taip pat norint pačius regionus geriau supažindinti su Baltijos Asamblėjos veikla ir sprendžiamais klausimais.

Komiteto posėdyje numatoma aptarti bendras aukštojo mokslo ir profesinio rengimo ir mokymo programas, švietimo sektoriaus gebėjimo prisitaikyti prie darbo rinkos poreikių, konkurencingumo, švietimo prieinamumo kitų šalių piliečiams klausimus ir kt.

BA komiteto nariai kartu su Lietuvos krašto apsaugos ministerijos atstovais analizuos visuomenės saugumo ir gynybos klausimų įtraukimo galimybę į Baltijos valstybių švietimo programas. Pasak V. Simuliko, XXI amžiaus žmonių karta auga saugesnėje aplinkoje nei karo ar pokario sunkumus išgyvenę žmonės ir, mažai žinodama apie grėsmes, „pernelyg tiki savo saugumu ir neįvertina galimų pavojų“. Komiteto pirmininko nuomone, visuomenės informavimas apie egzistuojančias grėsmes padidintų kolektyvinę saugą ir užkirstų kelią neigiamiems padariniams.

BA Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto darbotvarkėje – taip pat ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės ataskaita apie su švietimu ir mokslu susijusių klausimų, iškeltų Baltijos Asamblėjos 31-ojoje ir 32-ojoje sesijose priimtose rezoliucijose, įgyvendinimą.

 

Po posėdžio Šiaulių universitete BA komiteto nariai vyks į Zoknių oro uostą, lankysis Lietuvos karinių oro pajėgų aviacijos bazėje ir susipažins su NATO greitojo reagavimo misija Baltijos šalyse.

 

Išsami renginio programa ir renginio dalyvių sąrašas bus paskelbti vėliau specialiame interneto puslapyje (BA2015.lrs.lt), renginiui skirtoje skiltyje: http://www.lrs.lt/intl/ba2015.show?theme=1219&lang=1.

 

2015 sausio 1 d. Lietuva pradėjo pirmininkauti Baltijos Asamblėjai. Per šiuos metus Seimas planuoja surengti 14 tarptautinių renginių, kurių dauguma vyks Vilniuje, Seime, taip pat po vieną renginį – Kaune, Klaipėdoje, Palangoje ir Šiauliuose.

Lietuvos pirmininkavimo Baltijos Asamblėjai šūkis – „Už augantį ir vieningą Baltijos regioną“. Prioritetai: augančio ir patikimo Baltijos regiono vystymasis; saugus Baltijos regionas; darni ir konkurencinga regiono visuomenė; Baltijos regionas pasaulyje: regioninių tinklų plėtra.

Baltijos Asamblėja yra Lietuvos Respublikos, Estijos Respublikos ir Latvijos Respublikos parlamentų bendradarbiavimo tarptautinė organizacija, įkurta 1991 m. lapkričio 8 d. Taline. Baltijos Asamblėjos Sekretoriato buveinė yra Rygoje, Latvijoje (http://baltasam.org/en/).

Baltijos Asamblėjai kasmet pasikeisdamos pirmininkauja Lietuva, Estija ir Latvija.

 

Jolanta Anskaitienė, Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyrius (tel. (8 5) 239 6508, el. p. [email protected])

 


Seimo delegacijos Baltijos Asamblėjoje pirmininkės
Giedrės Purvaneckienės
sveikinimas


Vaizdo pasakojimas apie istorinę Seimo Kovo 11-osios Akto salę ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą

 

© Seimo kanceliarija, 2024