Apie Baltijos Asamblėją 
TitulinisPranešimai spaudaiŽiniasklaidaiKontaktai

BA komitetų posėdyje bus aptariami Baltijos valstybių darbo rinkos, švietimo, sveikatos apsaugos klausimai

2015 m. birželio 3 d. SiųstiSpausdinti

Birželio 5 dieną Klaipėdoje rengiamas jungtinis Baltijos Asamblėjos (BA) Švietimo, mokslo ir kultūros bei Socialinės gerovės komitetų posėdis, skirtas Baltijos valstybių darbo rinkos perspektyvai ir su ja susijusiems pagrindiniams iššūkiams ir politiniams sprendimams aptarti.

BA Socialinės gerovės komiteto pirmininkė, Seimo Audito komiteto pirmininkė Jolita Vaickienė sako, kad posėdyje, kurį sudarys keturios sesijos, bus diskutuojama, kaip glaudžiau susieti darbo rinką ir švietimo sistemą, bus aptariami komandiruotų darbuotojų klausimai ir išklausyta ataskaita, kaip įgyvendinamos BA rekomendacijos dėl bendrų Baltijos valstybių projektų sveikatos apsaugos srityje, e. sveikatos sistemos ir Europos Sąjungos direktyvos dėl pacientų teisių į tarpvalstybines sveikatos priežiūros paslaugas įgyvendinimo.

Renginyje dalyvaus Seimo delegacijos Baltijos Asamblėjoje nariai J. Vaickienė, Irena Šiaulienė ir Valerijus Simulikas, Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narė Orinta Leiputė, Baltijos valstybių parlamentų nariai ir Lietuvos Socialinės apsaugos ir darbo, Švietimo ir mokslo bei Sveikatos apsaugos ministerijų specialistai, svečiai iš Šiaurės Tarybos.

Išsamią renginio programą ir dalyvių sąrašą galima rasti specialiame interneto puslapyje (BA2015.lrs.lt), renginiui skirtoje skiltyje.

 

 2015 sausio 1 d. Lietuva pradėjo pirmininkauti Baltijos Asamblėjai. Per šiuos metus Seimas planuoja surengti 14 tarptautinių renginių, kurių dauguma vyks Vilniuje, Seime, taip pat po vieną renginį – Kaune, Klaipėdoje, Palangoje ir Šiauliuose.

Lietuvos pirmininkavimo Baltijos Asamblėjai šūkis – „Už augantį ir vieningą Baltijos regioną“. Prioritetai: augančio ir patikimo Baltijos regiono vystymasis; saugus Baltijos regionas; darni ir konkurencinga regiono visuomenė; Baltijos regionas pasaulyje: regioninių tinklų plėtra.

Baltijos Asamblėja yra Lietuvos Respublikos, Estijos Respublikos ir Latvijos Respublikos parlamentų bendradarbiavimo tarptautinė organizacija, įkurta 1991 m. lapkričio 8 d. Taline. Baltijos Asamblėjos Sekretoriato buveinė yra Rygoje, Latvijoje (http://baltasam.org/en/).

Baltijos Asamblėjai kasmet pasikeisdamos pirmininkauja Lietuva, Estija ir Latvija.

 

 

Jolanta Anskaitienė, Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyrius

(tel. (8 5) 239 6508, el. p. [email protected])

 

 


Seimo delegacijos Baltijos Asamblėjoje pirmininkės
Giedrės Purvaneckienės
sveikinimas


Vaizdo pasakojimas apie istorinę Seimo Kovo 11-osios Akto salę ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą

 

© Seimo kanceliarija, 2024