Apie Baltijos Asamblėją 
TitulinisPranešimai spaudaiŽiniasklaidaiKontaktai

Seime aptartas Šiaurės Tarybos ir Baltijos Asamblėjos bendradarbiavimas

2015 m. gruodžio 7 d. SiųstiSpausdinti

Šiaurės Tarybos ir Baltijos Asamblėjos aukščiausiojo lygio susitikimas 

 

Seime vyksta Šiaurės Tarybos ir Baltijos Asamblėjos aukščiausiojo lygio susitikimas, kuriame aptariama besibaigiančių metų bendradarbiavimo veikla, keliami nauji uždaviniai dvejiems metams, aiškinamasi, kur būtinas didesnis Baltijos Asamblėjos ir Šiaurės Tarybos veiklos derinimas.

„Esu tikra, kad šiais metais mūsų bendros pastangos siekiant užtikrinti, kad mūsų šalys ir organizacijos būtų labiau matomos Europos Sąjungoje, buvo sėkmingos. Turėtume ir toliau bendrai stiprinti Baltijos ir Šiaurės valstybių parlamentų įtaką Europos Sąjungoje, – susitikime kalbėjo Baltijos Asamblėjos prezidentė, Seimo delegacijos Baltijos Asamblėjoje pirmininkė Giedrė Purvaneckienė. – Baltijos Asamblėja ir Šiaurės Taryba turėtų garsiau kalbėti ES klausimais. Turime sujungti išteklius ir ES lygmeniu veikti kaip viena grupė. Sutelkę išteklius galime suformuoti grupę, kuri Europos Sąjungoje pirmautų mokslinių tyrimų, išmaniųjų technologijų ir ekonomikos augimo srityse“.

 

Baltijos Asamblėjos pirmininkė Giedrė Purvaneckienė

 

G. Purvaneckienė, paraginusi apsikeisti nuomonėmis dėl tolesnio bendradarbiavimo, sakė, kad Baltijos valstybėms būtų ypač svarbi Šiaurės šalių patirtis pabėgėlių integracijos klausimu.

Nors Baltijos Asamblėjos viceprezidentas Janis Vucanas (Jānis Vucāns) išreiškė nuomonę, kad Latvijos visuomenė psichologiškai nepasirengusi kartu su pabėgėliais priimti ir naują religinę kultūrą, Švedijos atstovas Šiaurės Taryboje Pyris Niemis (Pyry Niemi) sakė, kad migrantai, kurių Švedijoje yra apie 20 procentų ir ateityje, manytina, bus dar daugiau, padeda gerinti šalies ekonominį lygį. Susitikimo dalyviai apsikeitė nuomonėmis, kad pabėgėlių srautus reikėtų kontroliuoti bendromis visų šalių pastangomis ir kad Šengeno erdvė, kaip Europos Sąjungos vertybė, turėtų išlikti.

Susitikime kalbėjęs ir metų veiklą apžvelgęs Šiaurės Tarybos prezidentas Hioskiulduras Torhalsonas (Höskuldur Þórhallsson, Islandija) pabrėžė, kad būtina stiprinti bendradarbiavimą ir toliau neapleisti Europos Sąjungos Rytų partnerystės iniciatyvos, kad Baltarusijos klausimas yra vienas iš ilgalaikio abiejų organizacijų bendradarbiavimo aspektų, kad turi būti ir toliau plėtojami tinklai su EURONEST Parlamentine Asamblėja.

 

Šiaurės Tarybos prezidentas Hioskiulduras Torhalsonas

 

Renginyje dalyviai pasitvirtino Šiaurės Tarybos ir Baltijos Asamblėjos bendradarbiavimo 2016–2017 m. veiksmų planą, kuriame įvardyti pagrindiniai veiklos prioritetai – atviras, atstovaujamas, saugus, augantis ir patikimas regionas – kiekvienai šaliai ir visam regionui.

Baltijos Asamblėjos ir Šiaurės Tarybos aukščiausiojo lygio susitikimas tiesiogiai transliuojamas interneto svetainėje. Susitikimo dalyviai diskutuoja Baltarusijos ir Rytų partnerystės po prezidento rinkimų Baltarusijoje klausimais.

Daugiau informacijos apie renginį galima rasti specialiame interneto puslapyje (BA2015.lrs.lt), renginiui skirtoje skiltyje.

 

 

Asta Markevičienė

Seimo kanceliarijos Komunikacijos departamento

Ryšių su visuomene skyrius, tel. (8 5) 239 6202, el. p. [email protected]

 


Seimo delegacijos Baltijos Asamblėjoje pirmininkės
Giedrės Purvaneckienės
sveikinimas


Vaizdo pasakojimas apie istorinę Seimo Kovo 11-osios Akto salę ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą

 

© Seimo kanceliarija, 2024