Seimas ir pirmininkavimasES reikalų svarstymas Seime 
TitulinisNaujienosŽiniasklaidaiParlamentinis žodynėlisNaudingos nuorodosKontaktai

Lietuvos narystės ES informacinė sistema (LINESIS)

 SiųstiSpausdinti

Lietuvos narystės ES informacinė sistema (toliau – LINESIS) skirta ES dokumentams registruoti ir tvarkyti, dirbti su Lietuvos Respublikos pozicijomis, ataskaitoms iš ES institucijų registruoti, koordinuoti ES teisės perkėlimą į Lietuvos Respublikos nacionalinę teisę. Lietuvos Respublikos pozicijų derinimo darbai LINESIS atliekami realiu laiku, todėl atsakingos valstybės institucijos turi galimybę operatyviai rengti ir derinti Lietuvos Respublikos pozicijas.

LINESIS unikalios techninės galimybės leidžia gauti ES institucijų dokumentus, keistis Lietuvos Respublikos institucijų parengtais dokumentais, tinkamai parengti Lietuvos Respublikos pozicijas ES svarstomais klausimais ir užtikrinti, kad Lietuva laiku įgyvendintų ES teisės aktų nuostatas ir išvengtų ES teisės pažeidimų.

LINESIS apima visus esminius klausimus, susijusius su Lietuvos naryste ES. Sistemą sudaro du stambūs skyriai, suskirstyti į keletą dalių. Pirmasis skyrius skirtas dirbti su ES teisės aktų projektais, kitais parengiamaisiais dokumentais ir Lietuvos Respublikos pozicijoms rengti. Antrasis skyrius skirtas dirbti su jau priimtais ES teisės aktais, ES teisės aktų įgyvendinimu ir ES teisės pažeidimų stebėsena. LINESIS įdiegta galinga paieškos sistema, kuri leidžia ieškoti dokumentų visoje bazėje arba atskirose jos dalyse pagal daugelį parametrų, pvz., dokumento numerį, pavadinimą, už Lietuvos Respublikos pozicijos rengimą atsakingą instituciją, dokumento teksto fragmentą ir pan. Be to, ši sistema suteikia galimybę vartotojams pagal tam tikrus akronimus prenumeruoti dokumentus, kurie tokiu atveju automatiškai pristatomi vartotojui.

Pagrindinės LINESIS pirmojo skyriaus dalys:

ES dokumentai. Šie dokumentai automatiškai grupuojami į kelias kategorijas: pasiūlymai priimti ES teisės aktus (projektai); parengiamieji dokumentai (pvz., Žalioji knyga ar Baltoji knyga, įvairių darbo grupių medžiaga); strateginiai dokumentai; informaciniai dokumentai; posėdžių darbotvarkės ir posėdžių ataskaitos. Kiekvienam dokumentui suteikiama registracijos kortelė, kurioje nurodoma svarbi informacija apie patį dokumentą (gavimo data, dokumento numeris, antraštė, rūšis (teisės akto projektas ar kt.), sritis (pvz., žemės ūkis, transportas ir pan.), taip pat nurodomas asmuo, atsakingas už šio dokumento paskirstymą atsakingoms institucijoms, prireikus institucija, atsakinga už darbą su dokumentu ir Lietuvos Respublikos pozicijos rengimą.

Lietuvos Respublikos pozicijos. Ši dalis apima Lietuvos Respublikos pozicijų rengimo ir derinimo tarp institucijų dokumentus, kurie sukuriami atsakingose institucijose reaguojant į gautus ES dokumentus ar ruošiantis įvairiems posėdžiams. Pagal šiuos kriterijus Lietuvos Respublikos pozicijos grupuojamos į keletą kategorijų: pozicijos, skirtos ES teisės aktų projektams ir kitiems dokumentams, ES Tarybos posėdžiams, Nuolatinių atstovų komiteto (COREPER) posėdžiams, Tarybos darbo grupių posėdžiams ir pan.

Seimo dokumentai (nuomonės, rekomendacijos, išvados). Šioje dalyje dedami Seimo ir Seimo komitetų dokumentai, priimti svarstant ES teisės aktų projektus bei Vyriausybės pozicijas dėl tų projektų ar kitų dokumentų.

ES institucijų posėdžiai. Ši dalis apima kelias ES institucijų posėdžių kategorijas, grupuojamas (panašiai kaip ir Lietuvos Respublikos pozicijų dalyje) pagal posėdžio rūšį: ES Tarybos posėdžiai, COREPER posėdžiai, darbo grupių posėdžiai ir pan. Kiekvienoje kategorijoje dedami dokumentai, susiję su atitinkamu posėdžiu, t. y. darbotvarkė, posėdžiui teikiami ES dokumentai, Lietuvos Respublikos pozicijos dėl tų dokumentų, derinimo tarp institucijų įrašai, atsiradę derinant Lietuvos Respublikos pozicijas tarp institucijų ir jas koordinuojant.

Ataskaitos po posėdžių taip pat yra grupuojamos pagal tas pačias kategorijas kaip ir posėdžių medžiaga (ES Tarybos, COREPER, darbo grupių ir pan.).

Pagrindinės LINESIS antrojo skyriaus dalys:

ES teisės aktų įgyvendinimas (arba ES teisės nuostatų perkėlimas į Lietuvos Respublikos nacionalinę teisę). Šioje dalyje yra pateikiami jau priimtų ES teisės aktų įgyvendinimo planai, nuolat atnaujinami ES aktų, kuriuos reikia įgyvendinti, sąrašai, nurodant jų įgyvendinimo būdą ar priemonę (pvz., įstatymu, Vyriausybės nutarimu, ministro įsakymu ir pan.), atsakingą instituciją, įgyvendinimo terminą, įgyvendinimo stadiją ir pan.

ES teisės pažeidimo procedūra. Šioje dalyje yra registruojami visi atvejai, kai prieš Lietuvą yra inicijuojama ES teisės akto pažeidimo procedūra dėl vėlavimo įgyvendinti ES teisės aktą ar dėl netinkamo ES teisės akto įgyvendinimo. Visi tokie atvejai kruopščiai registruojami ir pateikiami pagal kelis svarbius parametrus: įgyvendinimo terminas, už įgyvendinimą atsakinga institucija, pažeidimo procedūros stadija (oficialus pranešimas, pagrįsta nuomonė), susiję dokumentai (susirašinėjimas ir pan.).

 


Seimo Pirmininkės Loretos GRAUŽINIENĖS vaizdo sveikinimas Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai parlamentinio matmens interneto svetainės lankytojams


Seimo Pirmininko pavaduotojo, Europos reikalų komiteto pirmininko Gedimino KIRKILO sveikinimas


Seimo Pirmininko pavaduotojo, atsakingo už Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai parlamentinio matmens renginių organizavimą, Petro AUŠTREVIČIAUS sveikinimas


Vaizdo pasakojimas apie istorinę Seimo Kovo 11- osios Akto salę ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą

© Seimo kanceliarija, 2024